Niemal bezproblemowa weryfikacja25.05.2018r.
Kilka dni temu gościli w Debrznie przedstawiciele Komisji ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Panowie Karol Kublik i Krzysztof Waszkiewicz dokonali weryfikacji boiska Stadionu Miejskiego pod kątem sezonu 2018/2019. Jak należało się spodziewać członkowie związkowego gremium nie mieli prawie żadnych uwag co do funkcjonalności obiektu przy ul. Sportowej.

Piszemy "prawie", bo wątpliwości członków komisji wzbudził brak ogrodzenia trybuny gospodarzy i nie chodzi tu o oddzielenie kibiców od murawy, bo to przecież od dawna istnieje, lecz o... płot od strony skarpy, czyli de facto od działki przeznaczonej pod budownictwo mieszkaniowe, znajdującej się u góry stadionu. Rzecz jest kontrowersyjna, gdyż w momencie oddawania zmodernizowanego "Estadio" do użytku w 2014 roku brak ogrodzenia w tym miejscu nie wzbudził niczyich zastrzeżeń, a poza tym tak po prawdzie ewentualne (pomijając koszty) postawienie go tam teraz przyczyniłoby się na logikę do pogorszenia walorów estetycznych futbolowej areny w mieście nad Debrzynką, a tylko w iluzoryczny sposób do polepszenia wymogów bezpieczeństwa... Temat niestety będzie jeszcze pewnie wracał w przyszłości, lecz wydaje nam się, że byłby to zbędny wydatek, biorąc pod uwagę zdrowy rozsądek i uwarunkowania terenowe.