Boże Ciało z futbolem30.05.2018r.
31 maja 2018r. o godz.16.00 seniorzy MKS-u zagrają na Stadionie Miejskim mecz klasy okręgowej z KS Włynkówko. Nad Debrzynkę przyjedzie absolutny beniaminek tego szczebla, zespół, który rozgrywa swój pierwszy sezon w okręgówce po dwukrotnym z rzędu awansie. Wiosną 2016r. nasi najbliżsi oponenci rywalizowali jeszcze w klasie B...

Mimo iście kameleonowej dyspozycji czerwono-niebiescy wciąż zajmują piątą lokatę w tabeli i to właśnie to miejsce jest celem drużyny Pawła Władyczaka na finiszu kampanii. Po klęsce ze Spartą Sycewice zrehabilitowaliśmy się w starciu z Leśnikiem Cewice, po rozczarowaniu w derbowej konfrontacji w Człuchowie (1:5) przyszło gładkie 5:1 z Jantarią Pobłocie, teraz wracamy do gry po wstydliwej porażce w Pęplinie 0:7. Kolejne "odrodzenie"? Wolelibyśmy znacznie bardziej przewidywalną i stabilną formę teamu z Grodu Dzika, ale do tego potrzebne są odpowiednio silne personalia. Tymczasem w ostatnich tygodniach trener emkaesiaków nie do końca wie na kogo będzie mógł liczyć w kolejnych konfrontacjach o punkty, co powoduje niepewność, nerwy, brak komfortu pracy.

KS Włynkówko nie ma zagwarantowanego utrzymania w lidze. Zajmuje obecnie jedenastą pozycję w klasyfikacji, mając tylko trzy oczka przewagi nad lokatą trzynastą, czyli pierwszą, która na pewno oznacza spadek. Czwartkowi goście mają zatem o co walczyć. Piłkarze Władyczaka jednak również, ponieważ oprócz pragnienia zmazania plamy za mecz z Karolem oraz chęci utrzymania bądź co bądź wysokiego miejsca w tabeli debrznianie będą też chcieli zrewanżować się za jesienne 0:1 we Włynkówku. W jedynym dotychczas spotkaniu obydwu klubów w historii w samej końcówce futboliści beniaminka wcisnęli zwycięskiego gola, a MKS nie był w stanie grając w mocno osłabionym składzie powalczyć skutecznie o jakąkolwiek zdobycz. Teraz liczymy, mimo ostatnich zawirowań w zespole, na zwycięstwo teamu z ul. Sportowej.

Zapraszamy kibiców na mecz, pogoda ma dopisać, obyśmy po 90 minutach i my dopisali, ale... trzy punkty debrznianom.