Miesiąc przerwy i miesiąc przygotowań24.06.2018r.
W połowie lipca wznowią zajęcia szkoleniowe seniorzy czerwono-niebieskich. MKS po czterech tygodniach pauzy od finiszu poprzedniego sezonu będzie się sposobił do następnych rozgrywek, które jak już sygnalizowaliśmy zaczną się w środę 15 sierpnia. Zanim wrócimy na ligowe boiska debrznianie zaliczą kilka gier sparingowych.

W odróżnieniu od bardzo długiego okresu treningowego w zimie, gdy z oczywistych względów (dbałość o płytę boiska) wszystkie spotkania kontrolne odbywały się poza Grodem Dzika, tym razem (co na pewno ucieszy zarówno zawodników, jak i kibiców) komplet meczów towarzyskich zorganizujemy na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej. Rywalami będą dwaj przedstawiciele gdańskiej klasy okręgowej, tj. Borowiak Czersk i Gwiazda Karsin oraz reprezentant pilskiej klasy A Łobzonka Wyrzysk, z którym to przeciwnikiem zmierzymy się pierwszy raz w historii. Naturalnie całość uzupełni turniej o "Puchar Lata", który w tym roku zagości w kalendarzu dwudziesty raz, zatem czeka nas jubileuszowe wydanie tradycyjnej imprezy. Na zawody przyjadą beniaminek gdańskiej okręgówki Tęcza Brusy, grająca w pilskiej klasie okręgowej Sparta Złotów oraz świętujący niedawno promocję do IV ligi zachodniopomorskiej Orzeł Wałcz.

Przedstawiamy dokładny wykaz sparingów drużyny Pawła Władyczaka w lipcu i sierpniu:

22 lipca 2018r. (niedziela) godz.18.00 MKS- Borowiak Czersk
29 lipca 2018r. (niedziela) godz.11.00 XX turniej o "Puchar Lata" z udziałem Tęczy Brusy, Sparty Złotów, Orła Wałcz i MKS-u
5 sierpnia 2018r. (niedziela) godz.17.30 MKS- Gwiazda Karsin
12 sierpnia 2018r. (niedziela) godz.17.00 MKS- Łobzonka Wyrzysk