Bilans kampanii 2017/2018 (1) - juniorzy F126.06.2018r.
Reasumujemy dopiero co zakończony sezon biorąc pod lupę występy poszczególnych drużyn piłkarskich MKS-u. Na wstępie juniorzy F1, czyli zawodnicy urodzeni w 2009 roku (i młodsi). Przypomnijmy, że pierwszy raz w historii odmiennie wyglądały rozgrywki jesienią i wiosną, tzn. czerwono-niebiescy zmierzyli się z różnymi przeciwnikami w I i II fazie kampanii. To dobrze, bo pozwoliło teamowi Dariusza Piekarskiego na skonfrontowanie umiejętności z większą liczbą drużyn.

Jesienią wywalczyliśmy w swojej grupie zdecydowanie I miejsce, w drugiej części edycji, w gronie silniejszym, złożonym ze zwycięzców lub ekip, które zajęły drugie lokaty było nieco trudniej, ale końcowa pozycja (druga) to też dobre osiągnięcie. Zresztą... Nie o punktomanię przecież chodzi w rywalizacji najmłodszych, a przede wszystkim o nabywanie doświadczeń, które mają procentować w bliższej i dalszej przyszłości. To główne zadanie rozgrywek klasy okręgowej i z tego punktu widzenia zadowolone mogły być wszystkie kluby, bez względu na to, czy ich "maluchy" wygrywały swoje mecze, czy wiodło im się troszkę gorzej...

Spośród 22 zgłoszonych przez emkaesiaków kandydatów na piłkarzy w turniejach mistrzowskich zagrało czternastu, z czego trójka (Maksymilian Czyżykowski, Wojciech Kalla i Antoni Sadowski) zaliczyła komplet zawodów, a następne pięć osób (w tym przedstawicielka płci pięknej Maja Zakrzewska) opuściło tylko jedną imprezę. To był trzon ekipy Piekarskiego. Gole zdobywało sześciu futbolistów, a bezapelacyjnie najwięcej (24) M. Czyżykowski, chociaż większość (17) jeszcze jesienią. Dzielnie poczynał sobie najmłodszy (o tym już wspominaliśmy) zawodnik w historii MKS-u (w momencie debiutu nie miał siedmiu lat) Aleks Czyżykowski. Ambicji i woli walki nie brakowało zresztą nikomu, a słowo "pasja" pasowało do poczynań małych piłkarzy jak żadne inne.

Chwaliliśmy Pomorski ZPN za decyzję o podzieleniu rozgrywek "orlikowych" na dwie fazy, bo faktycznie przestaliśmy, w odróżnieniu od poprzednich lat, kisić się we własnym sosie, a rywalizacja stała się po prostu bardziej atrakcyjna. Co ciekawe, właśnie dzięki zmodyfikowanemu układowi grup w przerwie zimowej Podokręg Słupski mógł dokooptować wiosną do ligi dwie nowe drużyny, a mianowicie Gryf Słupsk S.A. oraz Orliki Kończewo, co powiększyło liczbę uczestników do 22. Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, iż zwycięzcami II części sezonu były kolejno JFA Przechlewo (grupa XI), Grasz Dwumiasto Ustka (XII), GTS Czarna Dąbrówka (XIII), Kaszubia Studzienice (XIV) i Słupia Kobylnica (XV).

Razem: 6 turniejów, 18 meczów, 11 zwycięstw, 2 remisy, 5 porażek, 35 punktów, bramki 42-24

Jesień: 3 turnieje, 9 spotkań, 7 wygranych, 2 remisy, 0 przegranych, 23 punkty, gole 26-8

Wiosna: 3 turnieje, 9 spotkań, 4 wygrane, 0 remisów, 5 przegranych, 12 punktów, gole 16-16

Turnieje:
Maksymilian Czyżykowski 6, Wojciech Kalla 6, Antoni Sadowski 6, Aleks Czyżykowski 5, Bartosz Karbownik 5, Marek Majewski 5, Antoni Pazdzioch 5, Maja Zakrzewska 5, Jakub Jaśkiewicz 4, Miłosz Szyszka 4

Tylko jesienią:
Zofia Sokolik 3, Tomasz Lamot 2

Tylko wiosną:
Fabian Wójtowicz 3, Kacper Kaczor 2

Nie grali:
Dawid Białek, Wojciech Gwiździel, Stanisław Kutzmann, Filip Lange, Nikodem Pitroch, Gabriel Rusin, Mikołaj Wegner, Michał Wojtuń

Gole: