AKTUALNOŚCI
"Rozkopani gorzej jak Debrzno"09.07.2018r.
Tytułową opinię po zakończeniu ósmej edycji turnieju piłki nożnej oldbojów o puchar Sołtysa Koczały wyraził jeden z zawodników MKS-u, komentując efekt występu w imprezie czerwono-niebieskich w powiązaniu z aktualnym wyglądem centrum miasta nad Debrzynką, będącym od kilkunastu miesięcy w ciągnącym się jak flaki z olejem remoncie... No cóż, tym razem nie podbiliśmy Las Areny, chociaż nie do końca, bo debiutujący w ekipie emkaesiaków Daniel "Gwarek" "Whiskey" "Ortega" Orłowski, znany dotąd bardziej z dobrej gry przy tenisowym stole, został wybrany przez ekskluzywne jury składające się z przedstawicielek płci pięknej... najprzystojniejszym uczestnikiem zawodów i obdarowany na tę okoliczność koszem różnego asortymentu wiktuałów ufundowanych przez firmę Good Valley. To było dopiero wydarzenie!

Futbolowo wiodło nam się tak sobie, żeby poprzestać na eufemistycznie sformułowanym podsumowaniu postawy ambitnie, acz nieskutecznie walczącego zespołu. Zainaugurowaliśmy zmagania (z rywalami i własnymi słabościami) od remisu z "magicznymi" z Niezabyszewa i wynik z jednej strony budził niedosyt, a z drugiej nie powinniśmy tak do końca narzekać. Najpierw bowiem szybciutko po golu Pawła Władyczaka MKS prowadził, potem jednak do głosu doszli przeciwnicy i to oni wygrywali 2:1. Kolejna bramka "Władka" pozwoliła nam zapisać pierwszy punkcik w tabeli. Druga konfrontacja, z ogólnym faworytem turnieju, a więc Drzewiarzem toczyła się pod dyktando rzeczeniczan. Honorowego gola, już przy stanie 0:3, strzelił da nas Sebastian Grabka. Starcie z Good Valley to ogromny niedosyt, bo bardzo długo, po trafieniu Władyczaka byliśmy bliżsi kompletu oczek, ale w końcówce pokpiliśmy sprawę i trzeba było zadowolić się polubownym rozstrzygnięciem.

O ostatnich dwóch występach debrznian nie da się mimo szczerych chęci napisać w tonie pogodnym. Ulegliśmy zdecydowanie oldbojom z Koczały 0:4, a potem w meczu, którego stawką de facto była czwarta lokata przegraliśmy z teamem Adamski Słupsk 1:3. Chyba 1:3, bo według innej wersji rezultat brzmiał 1:4, ale sędziowie podali organizatorom ten pierwszy wynik, chociaż nam wydawało się, że Robert Rutyna sięgał po piłkę do siatki czterokrotnie. Miało to znaczenie nie dla nas wprawdzie, lecz właśnie dla słupszczan, którzy przy wyższym zwycięstwie zajęliby miejsce na podium. Drużyna z Grodu Dzika uplasowała się na zaszczytnej piątej pozycji, ale specjalnie nie narzekaliśmy, bo piłkarska zabawa była przednia i liczyła się tak naprawdę najbardziej możliwość spotkania i spędzenia na sportowo kilku godzin.

Startowaliśmy w koczalskich zawodach piąty raz, zwykle kończyliśmy rywalizację na bardziej eksponowanych miejscach, ale spokojnie, powodów do dramatyzowania nie ma. Z ubiegłorocznego składu zabrakło Arkadiusza Lewenko i Macieja Sadowskiego, dołączyli z kolei Krzysztof Borkowski, Grabka, Orłowski, Radosław Petrecki i Władyczak. Tylko w jednym meczu zagrał "Borucha", który udawał się tego dnia z rodziną na urlop.

Gościnnie w drużynie gospodarzy zaprezentował się Grzegorz Lewandowski, ex-piłkarz m.in. Wisły Kraków, Legii Warszawa, Polonii Warszawa, Zagłębia Lubin i RKS Radomsko, mający na swoim koncie ponad 200 gier (lata 1989-2001) w polskiej ekstraklapie, to znaczy ekstraklasie... Z pokaźnym dorobkiem dziewięciu goli uzyskał w sobotę miano króla strzelców. Przyznano także dwa inne wyróżnienia indywidualne: najlepszym zawodnikiem obwołano Jacka Adamskiego ze Słupska, a najlepszym bramkarzem Piotra Nowickiego z Drzewiarza.

Wyniki meczów i strzelcy goli dla MKS-u:

Magic- MKS 2:2 (Władyczak 2)
Good Valley- Adamski 1:1
Drzewiarz- Magic 7:1
Koczała- Good Valley 0:0
Drzewiarz- MKS 3:1 (Grabka)
Koczała- Adamski 4:2
Good Valley- MKS 1:1 (Władyczak)
Drzewiarz- Koczała 3:0
Adamski- Magic 2:2
Drzewiarz- Good Valley 3:1
Koczała- MKS 4:0
Good Valley- Magic 4:1
Adamski- MKS 3:1 (Orłowski)
Koczała- Magic 6:1
Adamski- Drzewiarz 2:2

Tabela

1. Oldboje Drzewiarz Rzeczenica 13 18-5
2. Oldboje Koczała 10 14-6
3. Good Valley Przechlewo 6 7-6
4. Adamski Słupsk 6 10-10
5. MKS Debrzno 2 5-13
6. Magic Niezabyszewo 2 7-21

MKS Debrzno: Krzysztof Borkowski, Krzysztof Czyżykowski, Sebastian Grabka, Krzysztof Jaworski, Mirosław Kisełyczka, Adam Łukaszewski, Daniel Orłowski, Radosław Petrecki, Robert Rutyna, Rafał Tarczyluk, Paweł Władyczak

::  Copyright © 2003-2022 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::