Wysokie kary dla dwóch zawodników04.10.2018r.
Komisja Dyscyplinarna Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej na wczorajszym spotkaniu zajmowała się m.in. wydarzeniami w trakcie i po meczu klasy okręgowej juniorów B Szarża Krojanty- MKS Debrzno (2:3), który odbył się 23 września. Wobec trzech piłkarzy-uczestników zawodów tydzień wcześniej wszczęto postępowanie wyjaśniające, a jego finałem są niestety wysokie kary skutkujące długimi absencjami w ligowych występach.

Działacze, po zaznajomieniu się z pismami trenerów, futbolistów oraz sędziego Tomasza Gierszewskiego postanowili, iż dwaj zawodnicy ukarani czerwonymi kartkami, a więc Kamil Kiedrowicz (MKS) i Szymon Gnaciński (Szarża) odpoczną od piłki nożnej cztery mistrzowskie potyczki. Trzeci, który ujrzał "czerwień" (Jakub Nykiel) został odsunięty od aktywności sportowej aż na cztery miesiące, liczone w okresie, gdy trwają rozgrywki, czyli od 27 września 2018r. do 27 kwietnia 2019r.

Na stronie internetowej staramy się skrupulatnie pisać o wszystkim, co dotyczy naszego klubu, również o negatywnych zjawiskach (na szczęście rzadko, bo nie ma ich nadzwyczaj wiele), nie chcemy też zajmować jednoznacznego krytycznego stanowiska co do słuszności tak srogich kar, lecz wydaje nam się, że szczególnie ta druga jest niezwykle surowa w stosunku do tego, co faktycznie miało miejsce w Krojantach.