Niczym Pendolino kontra osobowy 14.10.2018r.
Juniorzy D1 wykonali plan gromiąc na wyjeździe Kolejarza Chojnice 11:0. Gdyby odnieść się do terminologii związanej nomen omen z koleją był to troszkę mecz porównywalny z podróżą Pendolino i dla przeciwwagi pociągiem osobowym. Mniej więcej tak wyglądał MKS na tle chojniczan. Emkaesiacy odnieśli przekonywające zwycięstwo w spotkaniu z najsłabszym zespołem rozgrywek i ciągle są w grze o najwyższe lokaty w tabeli po rundzie jesiennej.

Spośród jedenastu trafień aż osiem było autorstwa Jakuba Oleksiewicza, pozostałe trzy zdobyli Patryk Słodowicz, Jakub Kaczyński i Kacper Miszewski. Od pierwszego gwizdka zarysowała się ogromna przewaga debrznian. W 2 min. wynik mógł otworzyć J. Oleksiewicz na spółkę z Dominikiem Sobczakiem. Po rzucie wolnym "Oleksego" bramkarz odbił futbolówkę przed siebie, a "Sopel" minimalnie pomylił się przy dobitce. W 8 min. pierwszy raz przełamaliśmy defensywę gospodarzy. Zagrywał Szymon Szlaga, gola zdobył J. Oleksiewicz. Ten sam zawodnik strzelił na 2:0 w 15. minucie. Po akcji Kaczyńskiego przejął piłkę od obrońcy i pewnie uderzył przy słupku z lewej nogi. W 22 min. skontrowaliśmy po rzucie rożnym Kolejarza, Kaczyński podał do J. Oleksiewicza, Kuba ograł golkipera, ale nieprecyzyjnie skierował piłkę w kierunku pustej bramki.

W 25 min. Szymon Grochowski zaadresował podanie do J. Oleksiewicza, najlepszy snajper emkaesiaków przepchał się z obrońcą i wyszedł na spotkanie z bramkarzem, które dość łatwo zamienił na trzecie trafienie. Rezultat do przerwy na 4:0 ustalił Słodowicz, który w 27 min. z bliskiej odległości nie dał szans przeciwnikowi, a asystę zanotowaliśmy K. Miszewskiemu. Po zmianie stron gole sypały się jeden po drugim. W 33 min. było 5:0, gdy J. Oleksiewicz odebrał "gałę" rywalowi, popędził w kierunku "prostokąta" i bez problemu wykorzystał okazję. W 40 min. znowu J. Oleksiewicz i 6:0. Zagrywał Kaczyński, a jego kolega płasko, mocno uderzył nie do obrony.

Na moment przerwano festiwal strzelecki J. Oleksiewicza, gdy w 42 min. swojego gola zdobył Kaczyński. Filigranowy pomocnik znad Debrzynki dostał dobrą piłkę od K. Miszewskiego, minął bramkarza i na luzie skończył atak strzałem do "pustaka". Nie minęło 60 sekund, gdy znowu J. Oleksiewicz pognębił chojniczan. Tym razem udaną próbą pod poprzeczkę. W 45 min. na 9:0 trafił K. Miszewski, od słupka w sytuacji sam na sam z golkiperem.

Ostatnie dwie bramki padły w doliczonym czasie, obie zdobył J. Oleksiewicz i w ten sposób licznik zatrzymał się na jedenastu zdobyczach. Mogło być nawet więcej bramek, ale swoje szanse zmarnowali Oliwia Sekta, Sobczak, Szlaga i mimo gradu trafień również J. Oleksiewicz.

Równie łatwego meczu w tej rundzie już nie będzie, w przedostatniej kolejce czeka na nas przeciwnik dużo silniejszy. W sobotę 20 października o godz.11.00 podejmiemy na Stadionie Miejskim JFA Przechlewo.

Kolejarz Chojnice- MKS Debrzno 0:11 (0:4)
Bramki: Jakub Oleksiewicz (8, 15, 25, 33, 40, 43, 60+2, 60+3), Patryk Słodowicz (27), Jakub Kaczyński (42), Kacper Miszewski (45)
MKS: Kieruj, Twardowski- Brzykcy, W. Górecki, Grochowski, Kaczyński, Klimek, Łabędź, K. Miszewski, J. Oleksiewicz, Sekta, Słodowicz, Sobczak, Szlaga, C. Wrzeszcz, W. Wrzeszcz