Z Sierakowicami na początku grudnia15.11.2018r.
Ustalono termin spotkania IV ligi tenisa stołowego MKS Debrzno- UKS LIS II Sierakowice. Pierwotnie ta potyczka miała się odbyć późnym popołudniem w sobotę 17 listopada, ale ani ta data, ani zaproponowana przez nas kolejna (dzień później o godz.11.00) nie odpowiadała gościom, podobnie jak w następny weekend 24/25 listopada. Dziś wiadomo, że obie ekipy zagrają w hali Szkoły Podstawowej w niedzielę 2 grudnia 2018r. o godz.11.00.

O ile kluby porozumiały się co do takiego rozwiązania bez najmniejszych kłopotów, to Pomorski Wojewódzki Związek Tenisa Stołowego w Gdańsku nie zgodził się początkowo na podany nowy termin, a to dlatego, iż chodzi o mecz piątej, czyli ostatniej serii I rundy i organizator rozgrywek chciał zamknąć tę fazę rywalizacji zgodnie z planem. Przeciwnikom debrznian groził zatem... walkower, którego czerwono-niebiescy oczywiście nie chcieli, czemu dali wyraz kontaktując się z pingpongową centralą. Ostatecznie prośba zawodników z Sierakowic i Debrzna została wysłuchana i do konfrontacji dojdzie dopiero za siedemnaście dni.

Emkaesiacy zajmują trzecią lokatę w tabeli (dwie wygrane i dwie porażki), a tenisiści UKS LIS II czwartą (jedno zwycięstwo i dwie przegrane oraz zaległy mecz z drużyną ze Starogardu Gdańskiego).