AP Szczecinek na pierwszej pozycji, debrznianie z brązem09.12.2018r.
Halowa impreza świąteczno-noworoczna dla piłkarzy z rocznika 2006 (i młodszych) przyniosła duży niedosyt tym, którzy ściskali kciuki za debrznian. Ekipa Pawła Władyczaka gromiła wszystkich w fazie grupowej, ale potknęła się w kluczowym momencie, ulegając w półfinale FA Fair Play Złotów 0:2. Późniejsze wysokie zwycięstwo z Orłem II Wałcz (9:1!) dało tylko trzecią lokatę. Tylko, ponieważ na pewno stać było czerwono-niebieskich na triumf w zawodach. Ten przypadł ostatecznie Akademii Piłkarskiej Szczecinek, bo w decydującym meczu uporała się ze złotowianami.

Dziesięć teamów to oczywiście widoczne zróżnicowanie w umiejętnościach prezentowanych przez poszczególnych uczestników, ale mimo to sporo spotkań stało na dobrym poziomie i mogło się podobać. Przyzwoicie wypadły dwa pozostałe zespoły AP 2012 MKS-u (jednym z nich dowodził pomagający Władyczakowi Norbert Mucha), bo nawet jeśli przegrywały mecze, to walczyły z całych sił o jak najlepsze rezultaty.

Fabian Blechinger (FA Fair Play) został uznany za najlepszego golkipera, z kolei Mikołaja Kundę ze Szczecinka obwołano MVP turnieju. Królem strzelców był bezapelacyjnie reprezentant drużyny znad Debrzynki Jakub Oleksiewicz, który "rozbił bank", lokując futbolówkę w siatce aż 19 razy, co jest rekordem naszych imprez pod dachem.

Suweniry dla zespołów i piłkarzy wręczał burmistrz Wojciech Kallas. Podziękowania dla rodziców (szczególnie dla Anny Kieruj) za pomoc w organizacji przedsięwzięcia, ukłony dla Elżbiety Ebertowskiej za przyrządzenie (w sobotę i niedzielę) posiłku dla dzieci, dla Jerzego Pelowskiego natomiast za życzliwość w kwestiach technicznych w trakcie przygotowań do turnieju.

Przypominamy dla porządku, iż zawody były częścią realizowanego przez MKS zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu pn. "Sportowe Debrzno 2018" dofinansowanego przez Miasto i Gminę Debrzno. Patronat nad całością cyklu dziecięcych zimowych imprez w Grodzie Dzika objął Pomorski Związek Piłki Nożnej.

Wyniki i strzelcy bramek dla drużyn debrzneńskich:

Lider- AP 2012 MKS 1:1 (samobójcza)
AP Szczecinek- Orzeł 5:0
FA Fair Play- Lider 1:0
AP 2012 MKS- Orzeł 1:0 (Sekta)
AP Szczecinek- FA Fair Play 1:1
Lider- Orzeł 5:0
AP 2012 MKS-AP Szczecinek 1:4 (H. Kaczmarczyk)
Orzeł- FA Fair Play 0:3
AP Szczecinek- Lider 1:1
FA Fair Play- AP 2012 MKS 0:0

1. AP Szczecinek 8 11-3