Wkrótce "Debrzno 30+"!21.12.2018r.
Jak co roku między Bożym Narodzeniem a Sylwestrem zapraszamy do hali Szkoły Podstawowej, aby poganiać za futbolówką w dobrym towarzystwie i w luźnej atmosferze. Zachęcamy w tym miejscu gorąco do udziału w ósmej edycji turnieju piłki nożnej amatorów "Debrzno 30+"! Zagramy w sobotnie popołudnie 29 grudnia 2018r. o godz.17.00. Zapisy przyjmujemy na miejscu rywalizacji do godz.16.40, losowanie przewidziano na 16.45.

Godzi się wspomnieć, że wszystko zostało zapoczątkowane z inicjatywy Arkadiusza Lewenko w grudniu 2011 roku, a impreza bardzo szybko "chwyciła" i od tej pory niezmiennie widnieje w kalendarzu sportowych wydarzeń w naszym mieście, ciesząc się sporym zainteresowaniem.

Ponieważ jednak nie są to zawody dla każdego (jak już sama nazwa wskazuje) i istnieją obostrzenia regulaminowe, to trzeba je pokrótce przedstawić. Otóż uprawnieni do gry są zawodnicy, którzy urodzili się w 1988 roku (i oczywiście starsi), a poza spełnieniem kryterium wiekowego są także byłymi lub obecnymi piłkarzami MKS-u lub Żagla (bez względu na miejsce zamieszkania). Oprócz tego mogą się z nami bawić wszyscy ci, którzy mają co najmniej 30 lat, nigdy nie grali w naszych klubach, ale mieszkają w mieście i gminie Debrzno lub pochodzą z tego terenu, a obecnie przebywają w innym miejscu Polski, albo poza granicami kraju. Tradycyjnie przewidujemy "dzikie karty". Otrzymają je ci, którzy niemalże za moment dołączą do grona trzydziestolatków, czyli przyszli na świat w I kwartale 1989 roku.

Wpisowe wynosi symboliczne 10 zł. od osoby. Bardzo ważne: nie tworzymy zespołów, zostaną one wyłonione drogą losowania, przy czym "rozstawimy" oczywiście bramkarzy. Chcemy, aby do turnieju przystąpiły cztery drużyny, które zagrają naturalnie systemem "każdy z każdym". Zespoły otrzymają puchary, a wszyscy piłkarze okolicznościowe medale, które od kilku lat dodatkowo ubarwiane są hasłem związanym z piłką nożną. Jakie upamiętni tegoroczne wydanie "Debrzno 30+"? Niech to będzie mała tajemnica...

Zawody organizujemy w ramach realizacji przez MKS zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu pn. "Sportowe Debrzno 2018" dofinansowanego przez Miasto i Gminę Debrzno. Widzimy się trzy dni po świętach!