Podium przegrane karnymi29.12.2018r.
Turniejową aktywność dziecięcych drużyn MKS-u na ten rok mieliśmy zakończyć w tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, ale życie zweryfikowało te zamierzenia z korzyścią dla młodych piłkarzy. Otóż team rocznika 2007 zawiadywany dzisiaj przez Norberta Muchę wziął udział w błyskawicznej imprezie halowej w Jastrowiu. Przyjęliśmy niemal w ostatniej chwili zaproszenie od głównego animatora całości, czyli Mariusza Markowskiego z Tygodnika Nowego i zjawiliśmy się na zawodach, których stawką był puchar posła Grzegorza Piechowiaka.

Turniej formalnie zorganizowały dwa stowarzyszenia, a mianowicie "Patriotyczna Brać" oraz "Dajmy Szansę Naszym", przy wsparciu Urzędu Gminy i Miasta Jastrowie oraz opiekuna tamtejszego obiektu sportowego i zarazem trenera Ryszarda Ludewicza.

Przebieg rywalizacji był niezwykle wyrównany, o czym dobitnie świadczą zamieszczone poniżej wyniki. W zasadzie od początku trudno było wskazać, która z drużyn sięgnie po końcowe zwycięstwo. Czerwono-niebiescy swój pierwszy mecz z Polonią Jastrowie zaczęli nieszczególnie, bo już po kilkunastu sekundach przegrywaliśmy, ale później było znacznie lepiej. Dominacja debrznian zaowocowała dwoma trafieniami Jakuba Kaczyńskiego i wygraną 2:1. Dokładnie odwrotny przebieg miała konfrontacja z FA II Piła. Szybciutko zdobyty gol Maksymiliana Czyżykowskiego, potem zmarnowana przez emkaesiaków wyśmienita okazja na podwyższenie rezultatu i... odwrócenie ról. Mimo, iż nie byliśmy gorsi ulegliśmy pilanom 1:2, tracąc drugą bramkę... kilka sekund przed końcowym gwizdkiem.

Cóż, pozostało skoncentrować się na potyczce o trzecią lokatę. W niej pierwszy zespół FA Piła nie pozwolił się pokonać, padł remis 2:2 (dwa trafienia Kaczyńskiego) i trzeba było egzekwować rzuty karne. Tutaj skuteczniejsi byli przeciwnicy (3:1), którzy nie pomylili się ani razu. Z naszej strony do siatki wcelował Wiktor Wrzeszcz, a w słupek strzelił M. Czyżykowski.

Wielkie podziękowania dla Daniela Hnatczaka za pomoc w organizacji wyjazdu do Jastrowia!

Wyniki i strzelcy goli dla ekipy debrzneńskiej:

Polonia- FA II Piła 1:1
AP 2012 MKS- Polonia 2:1 (Kaczyński 2)
FA II Piła- AP 2012 MKS 2:1 (M. Czyżykowski)

1. FA II Piła 4 3-2
2. AP 2012 MKS Debrzno 3 3-3
3. Polonia Jastrowie 1 2-3

Polonia II- FA Piła 2:1
FA Piła- AF Białośliwie 2:1
AF Białośliwie- Polonia II 2:0

1. Akademia Farmutil Białośliwie 3 3-2
2. FA Piła 3 3-3