Druga lokata nad Głomią, Wenda MVP zawodów 07.01.2019r.
Bardzo wyrównany przebieg miał turniej Fair Play Cup dla rocznika 2003 (z możliwością udziału dwóch starszych futbolistów) rozegrany wczoraj w Złotowie. W nowoczesnej hali Szkoły Podstawowej nr 2 spotkało się pięć drużyn, w tym aż trzy miejscowe, tj. FA Fair Play I i II oraz specjalizująca się w futsalu Perfecta. Stawkę uzupełniła Polonia Jastrowie oraz czerwono-niebiescy z Debrzna. Zespół Łukasza Płóciennika wypadł solidnie, plasując się na drugim miejscu.

Debrznianie zaczęli od wygranej z Polonią. Przebieg meczu (grano 18 minut) wskazywał na sporą dominację emkaesiaków, ale w końcówce po stracie gola na 3:2 omal nie napytaliśmy sobie biedy, bowiem tylko interwencji Jakuba Grudzińskiego zawdzięczaliśmy zachowanie zwycięstwa. Kuba miał słabszy moment w drugiej potyczce, gdy niby wyrównany bój z Perfectą przyniósł wysoką przegraną 0:3. Dwa błędy Grudzińskiego plus bramka po rykoszecie i wynik ostatecznie bardzo niekorzystny, zupełnie nie odzwierciedlający obrazu gry.

Zawody kończyliśmy podwójną konfrontacją z FA Fair Play. Najpierw debrznianie zmierzyli się z drugą drużyną tego klubu i mimo słabego początku (0:2) zdołaliśmy po golach Gracjana Wendy i Wojciecha Marca wyciągnąć remis. Z kolei na samym finiszu pokonaliśmy pierwszy team FA Fair Play 2:1, dzięki trafieniu Michała Dunikowskiego i efektownemu uderzeniu Wendy. To były jedyne stracone gole gospodarzy w imprezie, które zarazem... kosztowały ten zespół spadek w klasyfikacji aż na trzecią pozycję. Ponieważ wcześniej Perfecta sensacyjnie uległa Polonii 0:3 okazało się, iż trzy kluby uzyskały równą liczbę oczek (po siedem) i w dodatkowej tabelce uwzględniającej wyłącznie mecze między zainteresowanymi Perfecta zgromadziła 4 punkty, MKS 3, a FA Fair Play tylko 1.

Organizatorzy przyznali oprócz pucharów dla drużyn również trzy nagrody solowe. Jakub Pałuczak (FA Fair Play II) i debrznianin Wenda zdobyli po cztery bramki i temu pierwszemu wręczono suwenir za tytuł króla strzelców, zaś piłkarzowi MKS-u przyznano miano najlepszego zawodnika. Statuetkę dla najlepszego bramkarza odebrał Dawid Fedke (Perfecta).

Wyniki i strzelcy bramek dla zespołu z Debrzna:

FA Fair Play- FA Fair Play II 1:0
AP 2012 MKS- Polonia 3:2 (Wenda 2, K. Bielecki)
Perfecta- FA Fair Play II 3:2
FA Fair Play- Polonia 2:0
Perfecta- AP 2012 MKS 3:0
FA Fair Play II- Polonia 4:1
FA Fair Play- Perfecta 0:0
FA Fair Play II- AP 2012 MKS 2:2 (Wenda, Marzec)
Polonia- Perfecta 3:0
AP 2012 MKS- FA Fair Play 2:1 (Dunikowski, Wenda)

1. Perfecta Złotów 7 6-5