Juniorzy E1 i E2 poznali wiosennych rywali 09.01.2019r.
Zgodnie z obietnicą sprzed dwóch tygodni wracamy do kalendarza wiosennych zmagań ligowych drużyn reprezentujących MKS Debrzno. Poprzednio przedstawiliśmy terminy, w jakich będą występować w bojach o punkty seniorzy, juniorzy B, C2 i D1, dziś przyjrzymy się juniorom E1 i E2, czyli tym zespołom, które walczą w klasie okręgowej w formie turniejów na boiskach typu "Orlik". Podobnie jak w poprzednim sezonie również obecnie Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej utworzyła nowe grupy biorąc pod uwagę miejsca zajęte przez kluby w I części kampanii 2018/2019. Innymi słowy, czołowe teamy jesiennej rywalizacji będą teraz grać razem i odpowiednio słabsze spotkają się w swoim towarzystwie.

Emkaesiacy z rocznika 2008 (i młodsi) szkoleni przez Łukasza Płóciennika znaleźli się w grupie 13, gdzie za przeciwników będą mieli Kaszubię Studzienice, JFA Przechlewo, U-2 Bytów i Lidera Rychnowy. W I fazie trwającej edycji z tego grona zetknęliśmy się już z JFA. Drugi nasz "orlikowy" zespół (rocznik 2009 i młodsi) prowadzony przez Dariusza Piekarskiego został przydzielony do grupy 12, wraz z Myśliwcem Tuchomie, Kaszubią Studzienice, U-2 Bytów i JFA Przechlewo. Identycznie jak rok starsi koledzy, zawodnicy tej drużyny w minionych miesiącach mieli okazję konfrontować się z JFA, inni rywale będą dla nas nowością.

Poniżej dokładny podział na grupy w obydwu kategoriach wiekowych wraz z terminami i gospodarzami imprez. MKS zgłosił chęć organizacji zawodów zarówno juniorów E1, jak i E2 i prośba została zaakceptowana przez związek. Zatem na Orliku przy Stadionie Miejskim w Debrznie przy ul. Sportowej zagramy 1 maja (starszy team) oraz 13/14 kwietnia (młodszy).

Klasa okręgowa juniorów E1 (rocznik 2008 i młodsi)

grupa XI
GAP Bruskowo Wielkie, Jantar II Ustka, Grasz Dwumiasto Ustka, KS Damnica, Gryf Słupsk S.A.

grupa XII
Gryf II Słupsk S.A., Lew Lębork, KS Potęgowo, Jantar Ustka, Dolina Gałąźnia Wielka

grupa XIII
Kaszubia Studzienice (turniej I - 6/7 kwietnia, MKS Debrzno (turniej II - 1 maja), JFA Przechlewo (turniej III - 25/26 maja), U-2 Bytów, Lider Rychnowy