Potwierdzono daty spotkań z Bytowem i Sierakowicami17.01.2019r.
Znacznie wcześniej niż w ubiegłym sezonie zakończą udział w rozgrywkach IV ligi tenisiści stołowi MKS-u Debrzno. Wtedy grano aż do kwietnia, obecnie czerwono-niebiescy zamkną kampanię 2018/2019 już w styczniu. Ma to związek z jednej strony z innym niż wówczas podziałem na grupy (obecnie trzy po sześć teamów) i co za tym idzie mniejszą liczbą meczów, a z drugiej dużo szerszą fazą finałową, w której weźmie udział ogółem sześć czołowych ekip. Naszym pingpongistom raczej nie "grozi" kwalifikacja do tego grona, bo mimo, iż generalnie jest dużo lepiej niż w ubiegłym roku, to jednak szans na jedną z dwóch lokat na szczycie tabeli, uprawniającą do gry w dodatkowej, drugiej części sezonu już praktycznie nie mamy.

Skupiamy się zatem na dwóch ostatnich meczach, a ponieważ terminarz ponownie okazał się "ruchomy", czujemy się w obowiązku przedstawić kibicom "świeżo" ustalone, konkretne postanowienia co do nowych dat konfrontacji z udziałem emkaesiaków. 19 stycznia mieliśmy zagrać u siebie z ZSP Jedynką Bytów, ale na prośbę gości ta potyczka odbędzie się dopiero w poniedziałek 28 stycznia o godz.17.30. Trzy dni później, tj. w czwartek 31 stycznia o godz.17.00 zaczniemy natomiast mecz wyjazdowy z UKS LIS II Sierakowice. Pierwotny termin tej wyprawy to 2 lutego i znowu zmiana podyktowana jest wnioskiem naszych rywali.

Przypomnieć warto, że zarówno z Jedynką, jak i UKS-em LIS II zespół reprezentujący Gród Dzika stoczył bardzo interesujące, wyrównane boje w I rundzie. W Bytowie przegraliśmy 7:10, zaś z sierakowicką drużyną zremisowaliśmy na własnym terenie 9:9. Co przyniosą rewanże przekonamy się pod koniec stycznia.