Dodatkowa nagroda przypadła lipczanom 27.01.2019r.
Drugie wydanie Superpucharu Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich i... scenariusz sprzed roku niemal w całości został powielony. Ponownie trofeum wręczono drugim w tabeli całego sezonu piłkarzom 1125 Lipka, znowu na drugim miejscu uplasowali się mistrzowie halówki z JR Team Człuchów i tak jak dwanaście miesięcy temu ostatnią lokatę zajął Grom Barkowo. Jedyna zmiana: trzecią pozycję wywalczyli zawodnicy debiutujący w bonusowej imprezie, czyli SGS Team Debrzno.

Bądźmy szczerzy, poziom emocji w sobotnim turnieju odbiegał znacznie od oczekiwań. Zarówno SGS Team, jak i Grom jedynie w pierwszych swoich występach starali się dotrzymywać kroku faworytom i trzeba przyznać, że długo wyniki w obydwu starciach były "na styku". Debrznianie wyciągnęli nawet rezultat boju z JR Teamem z 1:3 na 4:3 (m.in. bardzo kontrowersyjny rzut karny po rzekomym faulu Wojciecha Tarasa na Krzysztofie Dudzicu), ale końcówka należała do człuchowian, przy czym gol na 5:4 Szymona Malmona w rzadko spotykany, efektowny sposób dobijającego uderzenie w poprzeczkę w wykonaniu Jarosława Wójcika należałoby śmiało zaliczyć do kategorii najładniejszych trafień tej zimy. 6:4 wygrał JR Team, a pół godziny później z trzech oczek radowali się też piłkarze 1125. Lipczanie pokonali SGS Team 6:3, solidarnie po hat tricku zanotowali Michał Pacholik oraz Bartłomiej Lica.

Druga seria gier praktycznie bez historii. JR Team pewnie wygrał z Gromem 6:2, a ekipa 1125 wręcz rozniosła SGS Team 11:0. Debrznianie nie mieli sił, aby skutecznie przeciwstawić się rozpędzonym przeciwnikom, stąd kompletnie jednostronny mecz od pierwszego gwizdka do samego finiszu. Równie mało wrażeń mieliśmy w piątej potyczce, SGS Teamu z Gromem, z tą różnicą, że tym razem w roli "łowców" wystąpili Bartosz Szulc (5 goli) i spółka, a tymi "łowionymi" byli gromowcy. 14:1 i strzelecki rekord indywidualny superpucharu autorstwa Patryka Klejdysza, który lokował piłkę w siatce sześciokrotnie...

Finał finałów imprezy to konfrontacja 1125 Lipka z JR Teamem, czyli dla obserwatorów zmagań "oczywista oczywistość". Po bramkach Sebastiana Stalki i Sz. Malmona 2:0 dość szybko wygrywali mistrzowie ligi, ale jeszcze przed przerwą oglądaliśmy dwa trafienia Martina Romanka i był remis 2:2. Mecz w drugiej odsłonie ułożył się na korzyść lipczan. Gole zdobywali Norbert Mucha oraz Wojciech Marzec i zrobiło się 4:2. Potem kontuzji doznał bramkarz JR Team W. Taras, którego zastąpił... Stalka. Gdy włączył się do akcji ofensywnej swojego zespołu i wcelował w okienko "prostokąta" strzeżonego przez Sławomira Słonkę, wynik brzmiał 4:3. Wkrótce potem doszło do niezmiernie rzadko spotykanej na boiskach i kuriozalnej zarazem sytuacji. Człuchowianie chcieli odrabiać straty, rzucili się do ataku zostawiając otwartą pustą bramkę. W pewnym momencie futbolówkę przechwycił Mucha i z własnego pola karnego posłał precyzyjnego loba. Piłka nieuchronnie zmierzała do siatki, ale wybił ją sprzed linii... siedzący na ławce (!) Wójcik. Konsekwencje? Czerwona kartka i... jednak gol na 5:3, choć po szybkiej analizie pomeczowej wszyscy zdali sobie sprawę z tego, iż trafienie nie mogło zostać uznane w myśl przepisów, a gra powinna być wznowiona rzutem wolnym. Błąd, lecz przyjęty tak naprawdę przez obydwie strony normalnie, bez czynienia z niego okazji do protestu. Końcowy wynik to 6:3, bo w ostatnich sekundach znowu lobem (tym razem już bez żadnych przeszkód i wątpliwości) "gała" dotarła do opuszczonej bramki.

W trakcie skromnej uroczystości po zakończeniu turnieju podsumowaliśmy całą kampanię 2018/2019, ale o tym za niedługo, w obszernym materiale reasumującym dwa miesiące spędzone w hali Szkoły Podstawowej.

Wyniki i strzelcy bramek

JR Team- SGS Team 6:4 (3:2)
Sz. Malmon 3, P. Wegner 2, B. Kolter- P. Klejdysz 2, D. Okoński, B. Szulc

1125 Lipka- Grom 6:3 (2:1)