Lech wygrał 5:1, gol Pikulika 11.02.2019r.
Bardzo dobre recenzje zebrał Dominik Pikulik za postawę w anonsowanym przez nas spotkaniu towarzyskim zespołu poznańskiego Lecha z Escolą Varsovia rocznika 2006, które rozegrano na usytuowanym vis a via INEA Stadionu boisku ze sztuczną nawierzchnią, "opatulonym" balonem. Potyczka zorganizowana przedwczoraj przyniosła pewne zwycięstwo lechitów 5:1, a wynik otworzył właśnie debrznianin już w 2. minucie rywalizacji.

Emkaesiak sfinalizował akcję jednego z kolegów, gdy po strzale golkiper Escoli odbił do boku piłkę, a ze skuteczną dobitką lewą nogą, będąc w trudnej pozycji, pospieszył Pikulik. Trenerzy umówili się na 90-minutową grę (trzy półgodzinne tercje), na pełnym wymiarze boiska. Po pierwszej z trzech wynik brzmiał 3:0, bo dalsze bramki padły w 28 i 30. minucie, przy czym przy trzeciej swój udział miał Dominik, uruchamiając prostopadłym podaniem ze środka pola akcję, skutecznie zakończoną potem przez następnego z zawodników Kolejorza (asysta drugiego stopnia).

W 33 min. warszawska ekipa zdobyła gola, ale w 39 min. poznaniacy ripostowali. Znowu z korzystnej strony pokazał się Pikulik, który dynamicznie wbiegł w pole karne, jego uderzenie obronił bramkarz (zresztą naszym zdaniem postać nr 1 w Escoli Varsovia) i nadbiegający jeden z lechitów natychmiast dokończył dzieła. Rezultat na 5:1 gospodarze ustalili w 67. minucie.

Piłkarz MKS-u zaliczył łącznie 73 minuty. W pierwszej tercji operował na prawym skrzydle, w drugiej na lewym, a w ostatniej wszedł na końcowe trzynaście minut i został wypróbowany na prawej flance defensywy. Wizyta w Grodzie Przemysława była ze wszech miar udana i wiele wskazuje na to, że jeszcze przed startem rundy wiosennej Pikulik zostanie zaproszony na kolejny mecz kontrolny w barwach poznańskiego Lecha. Warto dodać, że w sparingu z Escolą Varsovia był jednym z tylko dwóch testowanych futbolistów, obok zawodnika któregoś z klubów z Bydgoszczy.