Triumf Wisły, debrznianie też ładnie pograli 18.02.2019r.
Płocka Wisła zajęła pierwszą lokatę w turnieju halowej piłki nożnej rocznika 2009 (i młodsi) zorganizowanym pod nazwą "Winter Cup" przez MLKS Sparta w Złotowie. Zwycięska ekipa straciła w siedmiu spotkaniach tylko dwa punkty za remis z... drugim zespołem reprezentującym ten klub. Młodzi piłkarze znad Debrzynki również mogą uznać swój występ za udany. Czerwono-niebiescy zajęli piąte miejsce, wygrali dwa mecze, dwa zremisowali, w trzech uznali wyższość rywali, ale co najistotniejsze dzielnie walczyli o każdą piłkę we wszystkich występach.

Rozpoczęliśmy od bezbramkowego remisu z AP Szczecinek. W drugiej potyczce emkaesiacy wyraźnie ulegli pierwszemu teamowi gospodarzy 1:4. Tym samym złotowianie wzięli zdecydowany rewanż za porażkę (0:2) w Debrznie w grudniu ubiegłego roku w turnieju świąteczno-noworocznym. Trzecia konfrontacja to remis 1:1 z Wisłą II. Później debrznianie urządzili sobie festiwal strzelecki w meczu ze Spartą II. Wygraliśmy 7:0, a aż sześciokrotnie do siatki trafiał Maksymilian Czyżykowski. W końcowej fazie zawodów przegraliśmy dwa razy po 0:1 z Błękitnymi Stargard i Wisłą, a zatem z drużynami, które uplasowały się ostatecznie na trzeciej i pierwszej pozycji. Spotkania te przedzieliło inne, najlepsze w wykonaniu MKS-u, czyli z Pogonią Szczecin. Po pełnej zaangażowania i pasji grze wszystkich oraz dzięki złotemu golowi M. Czyżykowskiego piłkarze z Grodu Dzika zwyciężyli 1:0 i była to z pewnością najcenniejsza zdobycz naszych futbolistów w sobotnich rozgrywkach.

Kilkudziesięciu uczestników imprezy obdarowano okolicznościowymi medalami, trzy ekipy, które znalazły się na podium pucharami, a wyróżnienia indywidualne przypadły Mikołajowi Płóciennikowi z Pogoni (najlepszy bramkarz), Antoniemu Arendtowi ze Sparty (najlepszy zawodnik) i Tomaszowi Dąbrowskiemu z Wisły, królowi snajperów, który strzelił 9 goli. Debrznianin M. Czyżykowski był w tej klasyfikacji drugi i zarazem gorszy zaledwie o jedną bramkę, ale otrzymał futbolówkę jako najlepszy piłkarz naszej drużyny. Inni nagrodzeni w tej kategorii to: Kacper Adamski (Wisła), Szymon Choiński (Sparta), Kacper Woźniak (Błękitni), Emil Długi (Pogoń), Kacper Górczyński (Wisła II), Mateusz Pałubicki (AP Szczecinek) i Dominik Rakowski (Sparta II).

Ukłony dla rodziców dzieci reprezentujących nasz klub za pomoc w organizacji wyjazdu, obecność na trybunach hali "Złotowianka" i trzymanie kciuków za swoje pociechy!

Wyniki spotkań i zdobywcy goli dla drużyny z Grodu Dzika:

Sparta- Sparta II 4:0
Wisła- Wisła II 0:0
Pogoń- Błękitni 1:0
AP Szczecinek- AP 2012 MKS 0:0
AP Szczecinek- Sparta II 3:0
Sparta- AP 2012 MKS 4:1 (M. Czyżykowski)
Wisła- Błękitni 1:0
Pogoń- AP Szczecinek 1:0
AP 2012 MKS- Wisła II 1:1 (Sadowski)
Wisła- AP Szczecinek 3:0
AP 2012 MKS- Sparta II 7:0 (M. Czyżykowski 6, Sadowski)