Szawarniak z ziemi... szwedzkiej do Polski28.02.2019r.
Wychowanek MKS-u Debrzno Krzysztof Szawarniak po pięciu latach spędzonych w dwóch klubach poza rodzinną miejscowością wraca nad Debrzynkę i w rundzie wiosennej sezonu 2018/2019 będzie reprezentował czerwono-niebieskie barwy. Klub 25 lutego otrzymał międzynarodowy certyfikat transferowy zaświadczający o zwolnieniu piłkarza ze Szwedzkiego Związku Piłki Nożnej i przekazaniu go do Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wkrótce potem, 27 lutego, dokonano formalnego zgłoszenia "Szuwara" do rozgrywek słupskiej klasy okręgowej i od pierwszej serii gier, zaplanowanej na 17 marca, może być brany pod uwagę przez szkoleniowca Pawła Władyczaka przy ustalaniu składu.

Futbolowa droga Szawarniaka przy ul. Sportowej zaczęła się jesienią 2010 roku, gdy podjął treningi w drużynie juniorów młodszych emkaesiaków. 11 września 2010 r. przyszedł czas na ligowy debiut i bardzo szybko zawodnik znalazł pewne miejsce w kadrze. Ogółem w przygodzie z młodzieżowym futbolem w MKS-ie Krzysztof wystąpił w 45 spotkaniach o punkty (27 w juniorach B i 18 w juniorach A), zdobywając łącznie 16 goli (9 w młodszym teamie, 7 w starszym). W seniorskiej ekipie MKS-u zadebiutował tuż po swoich szesnastych urodzinach. Było to 16 lutego 2013 roku w sparingu z Tarnovią w Tarnówce, wygranym 4:2. Szawarniak miał później niezwykle udaną rundę jesienną edycji 2013/2014, gdy po powrocie debrznian do klasy okręgowej stanowił mocny punkt zespołu.

Potem przyszedł czas na spróbowanie sił w innym towarzystwie. Wybór był powiązany ze szkołą i oznaczał przenosiny do Chemika Bydgoszcz, gdzie zawodnik miał okazję do regularnej gry w drużynach juniorów B i A. Po skończeniu edukacji w mieście nad Brdą latem 2016 roku życiowe i zarazem sportowe losy rzuciły futbolistę do dalekiej Szwecji, gdzie pracował, a poza tym grał w piłkę nożną w klubie Brosarps IF. Teraz jest z powrotem w Grodzie Dzika, z czego bardzo się cieszymy, ponieważ mogący operować zarówno w linii pomocy, jak i w ataku 22-latek powinien stanowić znaczące wzmocnienie drużyny Władyczaka w kontekście rywalizacji o bezpieczną lokatę na finiszu kampanii.

Doliczając udział w trzech tegorocznych grach kontrolnych dotychczasowy dorobek "Szuwara" w dorosłym teamie MKS-u to 35 spotkań (11 w klasie okręgowej, 9 w klasie A, 1 w Pucharze Polski, 12 towarzyskich i 2 w kategorii "inne", czyli z Koralem II Dębnica i Pomorzem II Potęgowo, usunięte z tabeli ligowej po wycofaniu się przeciwników debrznian wiosną 2014 roku z rywalizacji) i 10 bramek (2 w klasie okręgowej, 3 w klasie A i 5 w sparingach). Mocno wierzymy, że w najbliższych tygodniach będzie sukcesywnie powiększany... Powodzenia Krzysiek w nowym (starym) klubie!