Bez Startu w roczniku 200622.03.2019r.
Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej poinformowała, że zmniejszył się stan posiadania w grupie II klasy okręgowej juniorów D1. Ze Startu Miastko nadeszło pismo o wycofaniu zespołu tego klubu z dalszych zmagań. Ponieważ miasteccy młodzi piłkarze zagrali dotąd dokładnie połowę przewidzianych terminarzem spotkań, ich pozostałe mecze będą weryfikowane jako walkowery.

Komunikat jest o tyle ważny, ponieważ dotyczy także podopiecznych Pawła Władyczaka, czyli ekipy MKS-u liderującej po rundzie jesiennej w tej kategorii wiekowej. Ze Startem mieliśmy zagrać w Debrznie w sobotę 13 kwietnia o godz.11.00 na Stadionie Miejskim, lecz w tej sytuacji wiadomo, że do zawodów nie dojdzie. W I fazie sezonu czerwono-niebiescy gładko poradzili sobie z tym przeciwnikiem, wygrywając na wyjeździe w połowie września ubiegłego roku 6:1. Teraz absencja Startu spowoduje perturbacje w kalendarzu. Nie dość, że debrznianie pauzują w pierwszej wiosennej kolejce 30/31 marca, to po swoim premierowym występie w trakcie rewanżów (6 kwietnia w Studzienicach z Kaszubią), na następny mecz poczekają drobne... trzy tygodnie. Z miastczanami nie dane będzie im zagrać, a tydzień później są Święta Wielkanocne i cała liga ma przerwę. Do gier o punkty wrócimy więc dopiero 28 kwietnia w Polnicy, konfrontując się z Liderem Rychnowy...