Żal straconej szansy31.03.2019r.
Druga porażka juniorów B wiosną... Przegraliśmy w miejscowości Czyczkowy z Tęczą Brusy 1:3 i na pewno pozostał po tej konfrontacji spory niedosyt, bo zdziesiątkowana ekipa MKS-u mogła mimo to pokusić się o korzystny wynik. Pojechaliśmy na mecz bez pauzujących za kartki Damiana Kamowskiego, Wojciecha Marca i Jakuba Nykiela, kilku innych zawodników nie mogło tego dnia być z drużyną, jeszcze inni po prostu nie stawili się na zbiórkę... Szkoleniowiec debrznian Łukasz Płóciennik w tej sytuacji dysponował zaledwie dziesięcioma piłkarzami...

Dodajmy, że na domiar złego tylko do 47. minuty, bo tuż po rozpoczęciu drugiej części za dwie żółte kartki opuścił boisko Patryk Barczewski i czerwono-niebiescy byli zmuszeni grać w podwójnym osłabieniu. Walczyliśmy ambitnie i przy odrobinie szczęścia dobry rezultat wcale nie musiał być mrzonką.

Od 19. minuty gospodarze prowadzili 1:0. Po wznowieniu z autu poszła akcja zakończona sukcesem przez bruszan. Pomogła im nasza niefrasobliwość oraz... warunki atmosferyczne, bo wiatr też dołożył swoje. Wcześniej to emkaesiacy mogli otworzyć wynik, gdy Gracjan Wenda w 2. minucie nie trafił po rzucie rożnym w światło bramki z bliska głową, a w 16 min. po rajdzie prezentującego dobrą dyspozycję Kacpra Bieleckiego z pięciu metrów do "pustaka" nie zdołał wcelować Kacper Kubicki.

Do przerwy jednak 1:1, bo w 44 min. świetną prostopadłą piłkę zagrał K. Bielecki, przejął ją wychodzący z II linii Wenda i wygrał starcie z bramkarzem. Po czerwonej kartce Barczewskiego szukaliśmy szans głównie w kontrach, lecz nie ustrzegliśmy się błędów w defensywie i w 63 min. Jakub Grudziński został zaskoczony uderzeniem przy bliższym słupku. Trzeciego gola miejscowi strzelili w 80. minucie, kiedy Tomasz Małka zagrał do tyłu do Grudzińskiego. Pomylił się przy tym na tyle, iż zawodnicy Tęczy przejęli piłkę i ruszyli w trzech na bramkarza MKS-u. Efekt był niestety łatwy do przewidzenia...

Porażka z kategorii honorowych, bo w tym stanie kadry drużyna znad Debrzynki i tak powalczyła dzielnie. Czy wreszcie lepiej będzie w kolejny weekend? Chcielibyśmy, ale zadanie przed debrznianami znowu niełatwe. W sobotę 6 kwietnia o godz.17.30 zagramy u siebie z Piastem Człuchów.

Tęcza Brusy- MKS Debrzno 3:1 (1:1)
Bramka dla MKS-u: Gracjan Wenda (44)
MKS: Grudziński- Barczewski, Dunikowski, Kaczmarek, Małka- Mielnicki, Wenda, Kuliński, Kubicki- K. Bielecki