Ponowny triumf Balboa Team19.08.2019r.
Czwarte wydanie nocnej imprezy orlikowej i drugie z rzędu zwycięstwo Balboa Team! W gronie dziesięciu drużyn to właśnie ta ekipa okazała się najskuteczniejsza i obroniła zaszczytny tytuł sprzed roku. Emocje były, bo większość z 24 rozegranych tego dnia (i w nocy) spotkań to naprawdę zacięte, wyrównane boje. Zaczynaliśmy zmagania około 19.30 w piątek 16 sierpnia, finisz nastąpił pół godziny po północy, już 17 sierpnia.

Przede wszystkim liczyła się dobra piłkarska zabawa i tak faktycznie było. Gdyby jednak ocenić walory czysto sportowe ciekawiej było w grupie B, gdzie dopiero bramki z całej fazy zasadniczej przesądziły o tym, które dwie drużyny przebiły się do półfinałów. Wszystko dlatego, iż w meczach między nimi było dokładnie równo, tzn. każdy z trzech zespołów raz wygrał i raz przegrał po 1:0...

Nie tylko Balboa Team obronił pierwsze miejsce z 2018 roku, także statuetka MVP zawodów powędrowała w te same ręce, czyli do Dominika Marca, reprezentującego tę właśnie ekipę. Najlepszym bramkarzem obwołano Wojciecha Tarasa z Ciach Babkę W Piach, a tytuł króla strzelców wywalczył Kacper Bielecki z Juniorka Amatorka, zdobywca sześciu bramek.

Ogółem debrzneński Orlik zgromadził 88 miłośników futbolu i dodatkowo wiele kibicujących im osób. Co ważne, turniej skupił zawodników z Debrzna, okolic i... dalszych okolic, tak to nazwijmy. Nagrody wręczał pomysłodawca imprezy Krzysztof Dudzic. Podziękowania należą się również sędziom (i zawodnikom zarazem), czyli Bartłomiejowi Licy i Kamilowi Masternakowi.

Przedsięwzięcie zorganizował MKS w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu pn. "Od przedszkolaka po oldboja - aktywni sportowo 2019", dofinansowanego przez Miasto i Gminę Debrzno.

Zapraszamy już teraz za dwanaście miesięcy, na piątą (jakby nie patrzeć będzie to mały jubileusz...) edycję nocnego biegania za futbolówką.

Balboa Team- Juniorka Amatorka 0:0

Pogoń za Chlebem- WKS 3:0

finał

Balboa Team- Ciach Babkę W Piach 2:1