AKTUALNOŚCI
Udany start, 7:4 z Kolejarzem 25.08.2019r.
Pierwszy występ ligowy juniorów B w edycji 2019/2020 i komplet oczek zainkasowany! Debrznianie pokonali na własnym obiekcie Kolejarza Chojnice 7:4 i chociaż nie zabrakło też słabszych chwil i niepotrzebnych strat, to jednak zasłużyli na pochwały. Zespół Łukasza Płóciennika zgarnął trzy punkty, prezentując przy tym niezłą dyspozycję i dobrą skuteczność.

Już w jednej z premierowych akcji zdobyliśmy prowadzenie. Solowy rajd przeprowadził Kacper Bielecki, który z dużą swobodą minął kilku rywali i będąc przy bocznej linii płaskim uderzeniem z niemal zerowego kąta zmieścił futbolówkę w bramce. Z miejsca osiągnęliśmy wyraźną przewagę. W 7 min. K. Bielecki wykonywał rzut wolny i bramkarz chojniczan obronił strzał. W 13 min. następny stały fragment gry, zagranie Wojciecha Kaczmarka do K. Bieleckiego i z wielkim trudem obrońca Kolejarza wyekspediował piłkę sprzed linii bramkowej na róg.

W 15 min. MKS wygrywał 2:0. Jakub Nykiel przejął piłkę, ograł bramkarza i skierował ją do "pustaka". Nadzwyczaj łatwe trafienie. Zaraz potem pierwsze zagrożenie pod "świątynią" Patryka Barczewskiego, jednak po efektownej akcji rywal fatalnie spudłował. W 27 min. drugi raz wpisał się na listę strzelców Nykiel, gdy po akcji K. Bieleckiego nie pozostało mu nic innego jak kopnąć do pustej bramki. W 33 min. K. Bielecki skopiował niemalże wyczyn z początku gry i po indywidualnym ataku znowu z ostrego kąta posłał futbolówkę od słupka do siatki.

4:0 i... pofolgowaliśmy. W 36 min. przyjezdni wymierzyli za to "karę", po uderzeniu piłka skozłowała i zaskoczyła "Barczesa". Do końca I połowy jeszcze dwa wydarzenia, a w zasadzie trzy z tym, że to ostatnie z gatunku niepożądanych. Najpierw w 38 min. po podaniu K. Bieleckiego Nykiel mógł skompletować hat tricka, ale wcelował w słupek. Po drugiej stronie boiska, w 40. minucie również słupek po próbie przeciwnika i świetny refleks Barczewskiego, który złapał piłkę na linii. A trzecie? Żółta kartka dla Nykiela przy zejściu do szatni (!), kiedy zademonstrował niesportowy gest w kierunku sympatyków Kolejarza (rodziców piłkarzy). Ech...

W 49 min. piaty gol, tym razem autorstwa dobrze dysponowanego Szymona Mazy. Nieuchwytny dla przeciwników K. Bielecki odegrał piłkę na przedpole bramki Kolejarza i nadbiegający Maza bez skrupułów wykończył atak. Gra była otwarta z obydwu stron, oglądaliśmy sporo spięć podbramkowych. W 52 min. Maza świetnie zagrał piłkę do K. Bieleckiego, lecz "Ciapek" w idealnej sytuacji wywalczył jedynie kornera. W 57 min. wykazał się Barczewski, broniąc udanie uderzenie po kontrze, a w odpowiedzi Norbert Wieszewski płasko strzelił i golkiper z Grodu Tura z kłopotami sparował "gałę".

W 60 min. goście zdobyli drugiego gola, po rzucie karnym podyktowanym za faul Jakuba Grudzińskiego. Trzy minuty potem też karny, ale dla czerwono-niebieskich (faulowany Wieszewski), zamieniony bez problemu na szóste trafienie przez K. Bieleckiego. Zatem 6:2. 65. minuta to przewinienie Kaczmarka i groźny strzał z wolnego, jednak Barczewski odbił piłkę do boku nogą. W 70 min. wciąż aktywny K. Bielecki po znakomitym zagraniu Mazy przegrał pojedynek z bramkarzem.

Nadal wiele się działo. W 72 min. trzecia bramka Kolejarza i druga z jedenastki. Raczej kontrowersyjnej, ale z decyzjami sędziów podobno się nie dyskutuje... 120 sekund później już 7:3, gdy po dograniu Nykiela do K. Bieleckiego jeden z obrońców chojnickich wpakował niefartownie piłkę do siatki. Końcowy kwadrans to sześć (!) okazji dla emkaesiaków i... bramka dla gości! Debrznianie mieli mnóstwo sposobności na powiększenie dorobku, bez kłopotu przedostawali się w okolice pola karnego rywali i jeszcze bliżej "prostokąta", ale ich nie wykorzystali. Uczynili to natomiast chojniccy futboliści w 89. minucie i tym razem Barczewski nie miał szans obronić strzału.

Premierę w starciach o ligowe oczka zaliczył nowicjusz w teamie Płóciennika, Jakub Majkowski. W drugiej kolejce pojedziemy do Lipnicy. Mecz z Lipniczanką odbędzie się w sobotę 31 sierpnia o godz.14.00.

MKS Debrzno- Kolejarz Chojnice 7:4 (4:1)
Bramki dla MKS-u: Kacper Bielecki (1, 33, 63-k), Jakub Nykiel (15, 27), Szymon Maza (49), samobójcza (74)
MKS: Barczewski- Pachura (Majkowski), Kaczmarek, Stryszyk, H. Lange (W. Bielecki)- K. Bielecki, Małka, Maza, Wieszewski- Kubicki (Viola), Nykiel (Grudziński)