Tenisiści stołowi wkrótce zaczną ligę 26.09.2019r.
Trzeci z rzędu sezon w czwartoligowym towarzystwie stanie się udziałem pingpongistów MKS-u Debrzno. Przypomnijmy, że po reaktywacji drużyny czerwono-niebieskich dwa lata temu zawodnicy klubu znad Debrzynki zajęli najpierw siódmą, a następnie czwartą lokatę w swojej grupie. Niedawno otrzymaliśmy z Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Tenisa Stołowego wykaz zgłoszonych ekip oraz terminarz I rundy edycji 2019/2020 w każdej z czterech grup. Pora zatem przedstawić jak to będzie wyglądało w najbliższych tygodniach...

Debrznianie znaleźli się w grupie A, w której za rywali mamy ZSP Jedynkę Bytów, C.S.T. Czarne, Granit Koczała, Tęczę Łupawa i Juniora Miastko. Z teamem z Bytowa nasi zawodnicy grali w poprzednich dwóch kampaniach, z lokalnym przeciwnikiem z Czarnego w minionej, natomiast kluby z Łupawy i Miastka to nowicjusze w lidze. Nowy szyld to również Granit, jednak tak naprawdę zespół jest nam znany, ponieważ wcześniej grał pod nazwą Diament Świeszyno, a sekcja została po prostu przeniesiona do innej miejscowości i organizacji.

Rozgrywki mieliśmy zacząć 28 września od spotkania z koczalanami, ale obydwa teamy doszły do porozumienia i chcą się zetknąć dopiero 9 listopada, a więc wówczas, gdy będą miały w kalendarzu "okienko". O dalszych dokładnych terminach i godzinach potyczek z udziałem MKS-u będziemy informować na bieżąco. Naturalnie po rundzie rewanżowej najlepsze drużyny z wszystkich grup awansują do finałowych zmagań, czyli podobnie jak to się działo w przeszłości.

Do mistrzowskich meczów uprawniliśmy ośmiu tenisistów, z czego szóstka grała w edycji 2018/2019 (Daniel Hnatczak, Mirosław Kisełyczka, Adam Łukaszewski, Sebastian Michno, Daniel Orłowski i Lech Wrzeszcz), siódmy (Rafał Obara) pojawia się po rocznej pauzie (ale w kampanii 2017/2018 widniał jedynie na liście zgłoszeń), a Andrzej Rosiński pierwszy raz jest w składzie emkaesiaków. Powodzenia!

Ogółem w IV lidze wystąpi 25 drużyn, oto ich podział:

Grupa A: ZSP Jedynka Bytów, C.S.T. Czarne, MKS Debrzno, Granit Koczała, Tęcza Łupawa, Junior Miastko

Grupa B: Pogoń II Lębork, KTS-K GOSRiT Luzino, ATS IV Małe Trójmiasto, Salos Rumia, Skoczek Sopot, Wicher II Wierzchucino

Grupa C: STS Borkowo, AZS AWFiS V Balta Gdańsk, GKTS II Gdańsk, KUKS Remus II Kościerzyna, Hotel Kahlberg Krynica Morska, GTS Fortus III Straszyn

Grupa D: GKTS III Gdańsk, Skrocki Bud MTS II Kwidzyn, UKS II Pelplin, GOK Ryjewo, Ttexperts.com II Skarszewy, Professional 24 Skowarcz, ASiST KS Beniaminek 03 Starogard Gdański