Prosto z pracy lub szkoły na mecz, czyli pucharowa rzeczywistość01.10.2019r.
Środa 2 października 2019 r. godz.15.30 to termin spotkania IV rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu słupskiego, w którym MKS zagra na Stadionie Miejskim z Bytovią II Bytów. Po wyeliminowaniu w poprzedniej fazie zmagań Myśliwca Tuchomie (1:1 karne 5:3) tym razem podopieczni Sławomira Słonki skonfrontują się ze spadkowiczem z IV ligi i jednocześnie zespołem, który zagości ponownie na obiekcie przy ul. Sportowej za niewiele ponad trzy tygodnie (26 października), gdy stawką będą mistrzowskie punkty.

Naturalnie dla obydwu ekip dużo ważniejsze są występy w klasie okręgowej, ale skoro los zetknął je w "turnieju tysiąca drużyn", to trzeba wyjść na boisko i postarać się o awans do kolejnej części rywalizacji. Jak to bywa w środku tygodnia i o tak wczesnej porze ciężko do końca przewidzieć, kogo będzie miał do dyspozycji debrzneński szkoleniowiec. Oczywiście ułatwieniem dla nas jest to, iż gramy na własnym terenie, więc z tego punktu widzenia nie powinno być problemu ze składem. Wykluczone są występy jutro Wojciecha Marczaka (praca), Macieja Domańskiego i Kamila Masternaka (kontuzje) oraz Patryka Klejdysza (choroba), pozostali są gotowi do gry i jeśli tylko na przeszkodzie nie staną względy osobiste (zawodowe, szkolne, rodzinne), to ujrzymy ich na murawie.

Z rezerwami aktualnego drugoligowca emkaesiacy zetkną się piąty raz w historii. Z Bytovią II graliśmy w okręgówce w edycji 2010/2011 (0:3 w Debrznie i 0:6 w Bytowie), w tym samym sezonie w Pucharze Polski (0:3 w Debrznie) i wreszcie w XVIII odsłonie imprezy o Puchar Lata w 2016 roku, gdy przegraliśmy 1:2 (gol K. Masternaka). Jak widać wszystkie dotychczasowe mecze wygrali nasi środowi goście, czy zatem będzie nas stać na przełamanie tej fatalnej passy?