AKTUALNOŚCI
Żal zmarnowanej szansy 20.10.2019r.
Nie przywieźliśmy żadnej punktowej zdobyczy z dalekiego Wejherowa w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej juniorów C2 i za jakiś czas nikt nie będzie zapewne pamiętał, że mimo przegranej 1:4 było naprawdę blisko korzystnego wyniku i dobrych humorów podopiecznych Pawła Władyczaka. Szkoda straconej okazji na tak ważne w sytuacji młodych emkaesiaków oczka, które mogliśmy wywalczyć w starciu z sąsiadem w tabeli.

Piłkarze rywalizowali na głównej płycie drugoligowego bądź co bądź obiektu. Hm, obiektywnie oceniając murawa nie powala na kolana, podobnie jak stadionowe zaplecze... Pierwsza połowa bardzo wyrównana, z lekkim wskazaniem na MKS. To właśnie wtedy mogliśmy uczynić dużo więcej, aby powalczyć o wygraną lub remis. Wprawdzie w 10 min. niebezpieczny strzał wybronił Jakub Olas, a poprawka była niecelna, lecz od 20. minuty prowadziliśmy 1:0. Szymon Szlaga zaadresował znakomitą piłkę do Dominika Pikulika, ten wyszedł na spotkanie z golkiperem i wykorzystał wyborną okazję. Gospodarze mieli spore wątpliwości, czy "Piki" nie spalił, ale arbiter wyraźnie wskazał na środek boiska. Tuż przed tą akcją Olas sparował bardzo trudny strzał.

Futboliści rywalizowali zacięcie, żadna z drużyn nie mogła przejąć zdecydowanie inicjatywy. W 33 min. zaprzepaściliśmy być może najważniejszą w kontekście całej potyczki szansę na bramkę. Jakub Kaczyński wypuścił w bój Pikulika, lecz Dominik tym razem z bliska spudłował... To powinno być 2:0... Końcowe fragmenty tej części dla gryfitów. Groźnie było w 37 min., kiedy Jakub Piotrowski z zimną krwią wybił futbolówkę w pole po dobrym zagraniu wzdłuż bramki. Niestety, w ostatniej akcji przed przerwą straciliśmy przypadkowego w sumie gola, po którym arbiter nawet nie wznawiał już gry. Wrzutka w pole karne, Olas nie chwycił piłki, a nieco spanikowany Dominik Sobczak troszkę na oślep wybił ją w okolice szesnastego metra. Nabiegający na "gałę" przeciwnik natychmiast uderzył i zmieścił idealnie przy słupku... Ech!

Niewiele ponad kwadrans gry po zmianie stron przesądził o triumfie Gryfa, W 50 min. po uderzeniu zza pola karnego piłka skozłowała z poślizgiem na błocie przed bramką i Olas nie zdołał jej odbić. Pogubiliśmy się od tej pory i w 55 min. dogranie do centrum szesnastki, precyzyjne uderzenie przy słupku i zrobiło się 3:1. Na dokładkę w 57 min. czwarta bramka, zdobyta po rzucie wolnym i strzale pod poprzeczkę...

Było w praktyce "po herbacie" i objawiło się to w poczynaniach obydwu ekip. Czerwono-niebiescy nie bardzo wierzyli w odrobienie pokaźnych strat, z kolei miejscowi nie musieli w dogodnym dla siebie położeniu dyktować mocnego tempa. Do końca zanotowaliśmy jedynie dwa ważne wydarzenia, a mianowicie podanie Szlagi do Pikulika w 62 min. i odważną interwencję bramkarza oraz uderzenie w słupek bramki MKS-u w 76. minucie.

W dwunastej serii zagramy na Stadionie Miejskim z U-2 Bytów. Spotkanie wyznaczono na niedzielę 27 października o godz.11.00.

Gryf Wejherowo- MKS Debrzno 4:1 (1:1)
Bramka dla MKS-u: Dominik Pikulik (20)
MKS: Olas, Mat. Szajgin- Bednarczyk, Birosz, Brzykcy, W. Górecki, Jakubowski, H. Kaczmarczyk, Kaczyński, Pikulik, Piotrowski, Sobczak, Mich. Szajgin, Szlaga, W. Wrzeszcz