Wiosną jeden mecz mniej23.01.2020r.
Chojniczanka Chojnice wycofała swoją drużynę z rozgrywek klasy okręgowej juniorów D2 (rocznik 2008 i młodsi)... Tę niedobrą wiadomość potwierdził Podokręg Słupski i wiemy niestety na 100 procent, że najmniej liczna grupa w zmaganiach mistrzowskich, w której rywalizuje nasz MKS (oczywiście mowa o potyczkach na dużym boisku) została jeszcze bardziej uszczuplona.

Absencja ekipy z Grodu Tura w tej kategorii wiekowej wiosną nie oznacza, że rozwiązany zespół znika z ligowej tabeli. Ponieważ chojniczanie wystąpili w I rundzie we wszystkich spotkaniach, mają za sobą dokładnie połowę przewidzianych terminarzem gier, a zatem w pozostałych, de facto odwołanych konfrontacjach, zostaną przyznane ich niedoszłym przeciwnikom walkowery. My już to zresztą uczyniliśmy, dokonując stosownych adnotacji przy każdym z siedmiu meczów II odsłony kampanii 2019/2020. Na sytuację w klasyfikacji, jak łatwo skonstatować, nie ma to absolutnie żadnego znaczenia.

Czerwono-niebiescy wyjdą na boisko w kwietniu i maju tylko sześciokrotnie, gdyż w drugiej kolejce rewanżów (mieliśmy grać z Chojniczanką 8 lub 11 kwietnia), czyli przed Świętami Wielkanocnymi będą przymusowo odpoczywać. Szkoda, ale na taki przebieg wydarzeń nie mamy wpływu...