Jedynie Mewa lepsza od MKS-u w Czaplinku28.01.2020r.
Niejako w ramach odkrywania nowych terenów futbolowych juniorzy D2 (rocznik 2008 i młodsi) udali się w minioną sobotę do Czaplinka, gdzie nigdy dotąd nie gościł żaden z zespołów czerwono-niebieskich. W halowej imprezie "KTP CUP" organizowanej przez tamtejszy Klub Sportowy "Iras" ekipa Dariusza Piekarskiego spisała się na medal, a dokładnie na srebro, bo w gronie dziesięciu drużyn zajęliśmy bardzo dobre drugie miejsce!

Nie zdołaliśmy znaleźć sposobu jedynie na bezkonkurencyjną Mewę Resko, który to klub przywiózł zdecydowanie najlepszy skład i słusznie wywalczył główne trofeum. Emkaesiacy zainaugurowali grupowe występy w obiekcie Szkoły Podstawowej nr 1 od pokonania teamu Błonie Barwice 2:0 po trafieniach Mateusza Kulickiego i Emila Paczkowskiego. W drugim meczu, z FA Fair Play Złotów, padł remis 1:1, a gola zdobył Antoni Sadowski. Następnie nadeszło zwycięstwo z Irasem ("Biali") 2:0 po bramkach Paczkowskiego i Sadowskiego. Z kolei pierwsze z dwóch spotkań z Mewą, to w grupie, przegraliśmy 0:2 i MKS wywalczył awans do półfinału z drugiej pozycji.

W nim podopieczni Piekarskiego stoczyli dramatyczny bój z Irasem ("Szarzy") wygrywając 2:1, a w tej potyczce skutecznością wykazał się Kulicki, autor obydwu goli. Finał był popisem Mewy, która wyraźnie górowała nad naszym teamem 3:0, ale nie zmienia to faktu, iż możemy być bardzo usatysfakcjonowani z przebiegu turnieju. Brawo!

MKS: Dawid Białek, Jakub Jaśkiewicz, Bartosz Karbownik, Mateusz Kulicki, Emil Paczkowski, Antoni Sadowski, Miłosz Szyszka, Maciej Wejman