Atak na piątkę, obrona niedostatecznie04.03.2020r.
Na cztery dni przed startem rundy rewanżowej juniorzy C2 rozegrali ostatni mecz kontrolny. Zarazem było to pierwsze spotkanie na murawie Stadionu Miejskiego w 2020 roku. Czerwono-niebiescy ulegli Polonii Jastrowie... 8:10, a strzelecki festiwal zawodnicy obydwu zespołów uskuteczniali już do przerwy, gdyż po 40 minutach goście wygrywali 8:3! Dopiero reprymenda udzielona debrznianom w przerwie przez trenera Pawła Władyczaka spowodowała, że drugie 40 minut wyglądało w naszym wykonaniu dużo lepiej.

Poloniści mieli w składzie kilku piłkarzy ze starszego rocznika (2005) i było to widać w ich poczynaniach. Prowadzenie objęli od razu w pierwszej akcji, zaskakując uderzeniem z dystansu mającego słabszy dzień Jakuba Olasa. Potem gole sypały się jak z rogu obfitości. Najgorszy okres przeżywaliśmy miedzy 32. a 37. minutą, gdy emkaesiacy stracili aż cztery bramki i ze stanu 3:4 zrobiło się 3:8! W pierwszej części cieszyliśmy się tylko trzykrotnie, za sprawą Dominika Pikulika (4 min., sam na sam z golkiperem po zagraniu Jakuba Piotrowskiego), Piotrowskiego (18 min., wcelował do siatki od słupka) i ponownie Piotrowskiego (30 min., po podaniu Szymona Szlagi).

Po zmianie stron MKS zaczął gonić wynik i trzeba przyznać, że nie brakowało determinacji naszej ekipie. Odrobiliśmy pięć (!) bramek straty, a mogło być jeszcze lepiej, bo Pikulik nie wykorzystał rzutu karnego w 54 min., podyktowanego za faul na Szladze. Dystans do jastrowian redukowaliśmy dzięki Piotrowskiemu (43 min., asysta Pikulika, ładny lob Kuby), Pikulikowi (49 min., techniczna próba w sytuacji sam na sam), Pikulikowi (56 min., zagranie Szlagi), Pikulikowi (57 min., wykorzystał pomyłkę obrońcy) i Hubertowi Kaczmarczykowi (67 min., dobitka uderzenia Szlagi).

Mogłoby się wydawać, ze jesteśmy na najlepszej drodze do wygrania meczu, lecz ostatnie minuty należy do przyjezdnych. W 73. i 80+2. minucie zdobyli jedyne gole w II połowie, zapewniające zwycięstwo 10:8. Każdy sprawdzian przed ligą jest cenny, po tym dzisiejszym oczywisty jest wniosek, iż o ile o ofensywę raczej nie musimy się martwić, to już w działaniach obronnych wiele jest do poprawy, jeśli chcemy powiększać dorobek punktowy w rozgrywkach mistrzowskich.

MKS Debrzno- Polonia Jastrowie 8:10 (3:8)
Bramki dla MKS-u: Dominik Pikulik (4, 49, 56, 57), Jakub Piotrowski (18, 30, 43), Hubert Kaczmarczyk (67)
MKS: Olas, Mat. Szajgin- Bednarczyk, Birosz, Brzykcy, W. Górecki, Grabka, H. Kaczmarczyk, Kaczyński, Kieruj, Pikulik, Piotrowski, Sobczak, Szlaga, Śledziński