Martin Romanek oficjalnie czerwono-niebieski 16.03.2020r.
W ubiegłym tygodniu sfinalizowano przejście z Chemika Bydgoszcz do MKS-u Debrzno wychowanka klubu z Grodu Dzika Martina Romanka. Niespełna 21-letni pomocnik wrócił tym samym do macierzystej drużyny po ponad pięciu latach pobytu w mieście nad Brdą i nie... tylko, bo jak napiszemy w dalszej części tego materiału reprezentował w międzyczasie także trzy inne ekipy, nie tylko "chemików". Dla nas najistotniejsze jest, iż Martin dołączył do kadry teamu prowadzonego przez Sławomira Słonkę, na co zresztą zanosiło się od początku przygotowań debrznian do rundy wiosennej. Przy tym obyło się bez konieczności podpisywania umowy transferowej, ponieważ zawodnik zawarł z poprzednim klubem zgodne z regulaminem tzw. porozumienie o rozwiązaniu deklaracji gry amatora i następnie mógł być uprawniony do nowego (starego) teamu.

Przypominamy, iż Romanek zaczynał futbolową przygodę w gronie emkaesiaków w sezonie 2012/2013, kiedy to w zespole juniorów młodszych rozegrał 15 spotkań o punkty. W kolejnej edycji (2013/2014) w tej samej kategorii wiekowej zaliczył 14 występów w klasie okręgowej i strzelił trzy gole. W sierpniu 2014 roku przeniósł się do bydgoskiego Chemika (wcześniej przebywali tam inni debrznianie, a mianowicie Piotr Staniol, Krystian Ryhanycz i Krzysztof Szawarniak, a potem również Kacper Rekusz), gdzie przez kilka lat był podstawowym zawodnikiem drużyn juniorskich. Po zakończeniu gry w gronie młodzieży nie miał okazji zaistnienia w zmaganiach mistrzowskich w seniorach w klubie z ul. Glinki, za to aż czterokrotnie na zasadzie wypożyczenia z powodzeniem próbował swoich sił w innych zespołach i za każdym razem był to czwartoligowy szczebel. Wiosnę 2018 r. spędził w Unii Janikowo, jesień tego samego roku w Polonii Bydgoszcz, wiosną 2019 r. ponownie była to Unia i wreszcie jesienią 2019 r. grał w KS Sportis Łochowo. Zdecydowanie najbardziej owocny dla Martina był drugi epizod w Janikowie, bo w jego trakcie w znaczący sposób (regularna gra, bramki i asysty) przyczynił się do awansu biało-niebieskich do III ligi.

My cieszymy się, że po tak długim czasie Romanek z powrotem zawitał do MKS-u i mamy nadzieję, że będzie dużym wzmocnieniem II linii ekipy znad Debrzynki. W sparingach prezentował wysoką formę, co jest dobrym zwiastunem w kontekście rundy rewanżowej w słupskiej okręgówce. Oczywiście przy założeniu, że wreszcie rywalizacja o stawkę rozpocznie się, bo na dziś scenariusze najbliższych tygodni są ciągle bardzo niepewne... Jak dotąd Martin rozegrał w barwach naszego klubu w I drużynie siedem meczów, gdyż oprócz czterech towarzyskich w 2020 roku miał też okazję zaznaczyć swój udział (wtedy gościnnie) w trzech spotkaniach turnieju o "Puchar Lata" w 2017 roku, zdobywając gola w zremisowanej 2:2 potyczce z Szarżą Krojanty.