Seniorskie archiwum - 2018/2019 (4)25.03.2020r.
Myśliwiec Tuchomie to zwycięzcy oficjalnej klasyfikacji fair play w słupskiej klasie okręgowej seniorów edycji 2018/2019. To jedna z trzech zaledwie drużyn, której piłkarze nie ujrzeli w całej kampanii ani jednej bezpośredniej czerwonej kartki, bo poza tuchomianami takim osiągnięciem mogą pochwalić się jeszcze zawodnicy Lipniczanki Lipnica i Piasta Człuchów. Ponieważ jednocześnie futboliści Myśliwca uzbierali tylko 32 żółte kartoniki, z dużą przewagą triumfowali w rankingu. Na wysokim, dobrym czwartym miejscu (chociaż warto przypomnieć, że w przeszłości bywało lepiej) uplasowali się reprezentanci MKS-u Debrzno.

Ogółem z zaplanowanych 240 meczów o punkty odbyło się 235, ponieważ aż pięciokrotnie goście nie stawili się na zawody. Prowadzący ligowe spotkania sędziowie 840 razy wyciągali z kieszonki żółtka (karali więc piłkarzy 3,57 razy w ciągu pojedynczych 90 minut), a usuwali z boiska po bezpośredniej czerwonej kartce 27 razy, czyli przeciętnie niespełna raz na kolejkę. Znacznie częściej (459 do 381) wpisywali napomnienia do sprawozdań w rundzie jesiennej, z kolei minimalnie więcej wykluczeń (14 do 13) odnotowano wiosną.

Łukasz Wołczko ze Słupi Kobylnica oraz Konrad Kiełczykowski z Karola Pęplino mają na swoim koncie aż 12 żółtych kartek i są pod tym względem rekordzistami sezonu. Co więcej, na szczycie mało chlubnego zestawienia nazwisko Wołczko pojawia się powtórnie w ciągu ostatnich trzech kampanii, w bo w edycji 2016/2017 zdystansował konkurencję łapiąc... 15 (sic!) żółtek. W okresie 2017/2018 nie mógł się w tej specyficznej "gonitwie" wykazać, a to tylko dlatego, iż jego klub występował wówczas... klasę niżej.

Jeśli przeanalizować kartkowy dorobek piłkarzy MKS-u Debrzno łatwo zauważyć, że najwięcej razy (sześć) lądował w notatkach arbitrów Szymon Malmon. "Digi" z tych sześciu upomnień dwa zarobił w jesiennym meczu z Zawiszą Borzytuchom (u siebie), a dodatkowo ujrzał bezpośrednią czerwoną kartkę w starciu na wiosnę z Sokołem Wyczechy, także w Debrznie. Poza nim nie dotrwali do końca zawodów Sławomir Słonka (spotkanie na własnym boisku z Błękitnymi Główczyce w rundzie rewanżowej) i Sebastian Stalka (konfrontacja ze Stalą Jezierzyce na Stadionie Miejskim jesienią, dwa żółtka). Zatem cztery wykluczenia i... co zaskakujące, wszystkie w potyczkach, w których emkaesiacy byli gospodarzami! Łącznie szesnastu czerwono-niebieskich naruszyło wg sędziów futbolowy kodeks i byli za to na boisku karani.

Bezpośrednie czerwone kartki:

Piotr Baranowski (Start), Jarosław Cudziło (Sparta), Karol Dołgowski (Sokół), Łukasz Hinc (Zawisza), Kamil Iwanicki (Jantaria), Maciej Jaroszyński (Sokół), Patryk Kafarski (Leśnik), Marcin Kiejzik (Sokół), Wojciech Krzyżanowski (Chrobry), Przemysław Lewiński (Jantaria), Patryk Lubański (Karol), Szymon Malmon (MKS), Michał Maszota (Leśnik), Łukasz Pakuła (Stal), Mateusz Perlański (Stal), Marcin Petrus (Karol), Dominik Petryszyn (Zawisza), Michał Pietrzak (Stal), Paweł Piórkowski (Błękitni), Patryk Roder (Jantaria), Kacper Rozgowski (Stal), Sławomir Słonka (MKS), Dominik Stencel (Chrobry), Olaf Syldatk (Chrobry), Maciej Śliwicki (Brda), Patryk Wójcik (Słupia), Maciej Żłobiński (Błękitni)

Czerwone kartki po dwóch żółtych:

Konrad Kiełczykowski (Karol) dwa razy, Paweł Koniuszek (Start) dwa razy, Piotr Majcher (Błękitni) dwa razy, Krystian Barra (Myśliwiec), Mateusz Bewersdorff (Karol), Norbert Butowski (Chrobry), Paweł Domański (Jantaria), Dominik Gołuński (Piast), Jakub Gołuński (Brda), Adam Hostyński (Słupia), Denis Jakuć (Zawisza), Jakub Kalinowski (Brda), Maciej Kaliszewski (Stal), Kamil Kowcun (Brda), Karol Lubiński (Piast), Paweł Łacko (Sokół), Adrian Łyszyk (Błękitni), Piotr Makowiecki (Błękitni), Szymon Malmon (MKS), Paweł Maślanyk (Piast), Szymon Mateblowski (Sokół), Tomasz Perkowski (Stal), Artur Piekarz (Błękitni), Kajetan Pogorzelski (Sokół), Paweł Puchowicz (Brda), Patryk Pytlak (Sparta), Przemysław Romowski (Błękitni), Łukasz Skierka (Stal), Sebastian Stalka (MKS), Piotr Tryba (Leśnik), Mateusz Zblewski (Zawisza)

Oto klasyfikacja fair play (kolejno liczba punktów przy założeniu, że żółta kartka to jedno oczko, a czerwona trzy, ponadto w nawiasach nazwiska piłkarzy najczęściej karanych w danym zespole):

1.Myśliwiec Tuchomie 32+0 32 (Dominik Michańczyk i Wojciech Wałdoch po 5)
2.Lipniczanka Lipnica 39+0 39 (Kamil Pranczk 7)
3.Start Miastko 39+1 42 (Paweł Koniuszek 7)
4.MKS Debrzno 37+2 43 (Szymon Malmon 6)
5.Chrobry Charbrowo 40+3 49 (Mariusz Kalamaszek 6)
6.Sparta Sycewice 53+1 56 (Szymon Budziński 7)
-.Sokół Wyczechy 47+3 56 (Łukasz Littwin i Szymon Wojciechowski po 5)