Koniec czasu "hibernacji"03.05.2020r.
11 marca wstrzymano (stosując się do ogólnokrajowej decyzji) przeprowadzanie treningów sekcji piłki nożnej MKS-u i od tej pory zarówno zawodnicy skupieni w drużynie seniorów jak również we wszystkich grupach szkoleniowych Akademii Piłkarskiej pozbawieni byli możliwości realizowania wspólnych zajęć. Po prawie ośmiu tygodniach przymusowej pauzy jest szansa na zbliżenie się do względnej normalności w działaniu. Obiekty sportowe w Polsce od poniedziałku 4 maja mogą zostać otwarte, a więc nareszcie pojawią się na nich trenerzy wraz ze swoimi podopiecznymi. Na razie w małych grupach (szkoleniowiec plus sześciu zawodników), a potem miejmy nadzieję wszelkie obostrzenia zostaną zdjęte i nastąpi powrót do zajęć z udziałem całego zespołu, co przecież jest najbardziej naturalne i najwłaściwsze.

Na naszej stronie internetowej na bieżąco będziemy publikować terminarz treningów w poszczególnych grupach, w przypadku drużyn dziecięcych i juniorskich szkoleniowcy odpowiedzialni za dany rocznik poinformują za każdym razem rodziców dzieci o najbliższych planach związanych z futbolową aktywnością. Na tę chwilę zwracamy uwagę na sprawy porządkowe, tzn. prosimy o stosowanie się do następujących zaleceń: zawodnicy mają stawić się na obiekt całościowo przygotowani do treningu, nie można w tym momencie skorzystać z szatni, natomiast toalety oczywiście będą udostępnione. Maseczki obowiązują w drodze na boisko, z kolei w trakcie ćwiczeń nie. Prosimy o zrozumienie, sądząc, że wkrótce sytuacja unormuje się na tyle, iż jak wspomnieliśmy wyżej wrócimy do "starego" systemu odbywania zajęć, a potem możliwe będzie również rozgrywanie meczów, choćby tych sparingowych... Do zobaczenia!