Nie ma złudzeń co do kontynuacji sezonu w klasach niższych 07.05.2020r.
We wczorajszym "Przeglądzie Sportowym" ukazał się obszerny wywiad z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewem Bońkiem, w którym ponownie wrócił temat tego, co może się wydarzyć w najbliższych tygodniach w krajowej piłce ligowej. Wynika z niego jednoznacznie, iż jest spora szansa na dokończenie rozgrywek w futbolu profesjonalnym, czyli w ekstraklasie, I i II lidze.

Boniek zarazem właściwie nie pozostawia złudzeń (co nas nie dziwi śledząc sytuację panującą w kraju od połowy marca), odnosząc się do sytuacji panującej obecnie w klasach niższych. Oto cytat z jego wypowiedzi:"(...) Ale też jako prezes PZPN jestem pierwszy, by tam, gdzie nie ma stuprocentowej możliwości zabezpieczenia sportowców, nie można było grać w piłkę. Mówiąc wprost: nie ma podstaw, by wznawiać rozgrywki w niższych klasach rozgrywkowych, nawet gdyby kluby chciały grać. Decyzja zapadnie w następnym tygodniu. Rozumiem, że może i wszyscy by chcieli, ale skoro nie ma warunków, to bez sensu jest porywać się z motyką na słońce. Najciekawsze, że ci, którzy mają możliwość zabezpieczenia się, często płaczą, a ci, którzy ich nie mają, chcą grać. PZPN może podpowiedzieć rozwiązania wojewódzkim związkom, prowadzącym rozgrywki na swoim terenie. Na dziś tego problemu w ogóle nie ma, bo na niższym szczeblu nie przywrócono pozwolenia na grę w piłkę. To decyzja rządu".

Z naszej perspektywy obecnie wygląda to tak, iż od 4 maja część drużyn klubu (seniorzy i niektóre juniorskie) trenuje (oczywiście w małych grupach, zgodnie z obostrzeniami) i czekamy na możliwość przeprowadzania zajęć w pełnej obsadzie. Kolejnym, być może kluczowym etapem powinno być (pytanie kiedy?) wyrażenie zgody na organizację chociażby meczów sparingowych, co już stanowiłoby duży krok naprzód. Liga od sierpnia? Byłoby bardzo dobrze, lecz to wciąż nic pewnego...