Gedania, Bałtyk, Rodło i Salos dołączą do ligi wojewódzkiej12.05.2020r.
Ile drużyn zagra w sezonie 2020/2021 w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej juniorów C1, przeznaczonych dla zawodników rocznika 2006 (i młodszych)? Po tym jak podjęto decyzję o zakończeniu bieżącej edycji przeanalizowaliśmy jakie to będzie miało przełożenie na zmagania na szczeblu, w którym uczestniczy zespół MKS Debrzno. Wszystko wskazuje na to, iż podopieczni Pawła Władyczaka za kilka miesięcy zaczną nową kampanię w gronie... co najmniej 18 klubów. Co najmniej, bo może ich być nawet 19. Dlaczego?

Otóż regulamin edycji 2019/2020 zakładał spadek do klasy okręgowej pięciu teamów, czyli tych, które zajmą lokaty 11, 12, 13, 14 i 15. Ponieważ wiemy już dzisiaj, że spadków w ogóle nie będzie, do ligi należy dodać czterech beniaminków, a więc triumfatorów dwóch grup okręgówki gdańskiej, oraz wygranych tych samych zmagań w podokręgach malborskim i słupskim. Awans uzyskali młodzi futboliści Gedanii Gdańsk, Bałtyku Gdynia, Rodła Kwidzyn i Salosu Słupsk. Mamy zatem 19 drużyn, ale ta liczba może ulec minimalnej zmianie, gdyż baraże o promocję do Centralnej Ligi Juniorów czekają zwycięzców przerwanej pomorskiej rywalizacji, czyli zawodników Olimpijczyka Kwakowo.

Swoją drogą niełatwe zadanie przed Komisją ds. Rozgrywek, która w takim układzie będzie musiała znaleźć 19 terminów w rundzie jesiennej (przy 19 zespołach) albo 17 (przy osiemnastu uczestnikach zmagań). Szykuje się dość wczesny start sezonu (pierwsza połowa sierpnia?), oczywiście jeśli pozwolą na to uwarunkowania zdrowotne. Niewiadomych jest na ten moment sporo i rzeczywiście związek ma twardy orzech do zgryzienia, zresztą dotyczy to wielu szczebli rywalizacji, zarówno w piłce młodzieżowej, jak też seniorskiej.

Przy okazji tych rozważań jedna ważna uwaga: możemy z radością oficjalnie obwieścić, iż czerwono-niebiescy juniorzy C2 przeszli do historii i to z dwóch powodów. Są pierwszą drużyną młodzieżową, która zachowała miejsce w najwyższej klasie województwa pomorskiego w dziejach naszego klubu, a ponadto... jedyną ekipą MKS-u, jaka miała okazję wystąpić w meczu o punkty wiosną 2020 roku, czyli w okresie do zapamiętania na długie lata. 8 marca wygraliśmy przecież z Jaguarem w Gdańsku 5:1, a kilka dni później wstrzymano ligę i jak się miało potem okazać już do niej nie wrócono... Tak czy inaczej gratulacje dla futbolistów z Grodu Dzika i szkoleniowca P. Władyczaka! Godnie reprezentowali nie tylko Debrzno, ale i cały powiat człuchowski, będąc jedynym teamem na tym szczeblu z południowych "zakamarków" Pomorza. Na pewno zdecydowanie większą satysfakcję mielibyśmy, gdyby utrzymanie wydarzyło się po zaliczeniu pełnego, składającego się z 28 potyczek dystansu ligowego, ale cóż, siła wyższa, niezależna od nas...