AKTUALNOŚCI
Bez walki w Grodzie Tura09.06.2020r.
Wysokiej porażki doznali zawodnicy rocznika 2006 (i młodsi) w premierowym spotkaniu towarzyskim po trzymiesięcznej pauzie "koronawirusowej". Debrznianie przegrali na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice aż 1:17 (!), będąc przez pełne trzy tercje (grano łącznie 90 minut) ekipą o wiele słabszą od gospodarzy. Trener Paweł Władyczak dał szansę występu piętnastu piłkarzom, tego dnia nie mogli być z drużyną kontuzjowani Hubert Kaczmarczyk i Jakub Piotrowski.

Spotkanie toczyło się cały czas przy bezapelacyjnej przewadze Chojniczanki. Rywale raz po raz dochodzili do okazji strzeleckich, które bardzo często zamieniali na gole. Mimo wszystko nie powinniśmy, nawet biorąc pod uwagę dużo bardziej wyrównany skład przeciwników oraz różnicę w warunkach fizycznych i walorach czysto futbolowych, ulec aż tak druzgocąco... Jedynym jasnym punktem meczu były nieliczne kontry emkaesiaków, w których to akcjach obronę chojnicką usiłował rozmontować Dominik Pikulik. Raz taka próba przyniosła powodzenie, gdy w 63 min. snajper nr 1 MKS-u trafił do siatki, zdobywając honorową bramkę.

Serdecznie dziękujemy Annie i Radosławowi Szlaga oraz Andrzejowi Pikulikowi za pomoc w organizacji wyjazdu.

W niedzielę 14 czerwca o godz.10.00 zagramy na Stadionie Miejskim ze Spartą Złotów (rocznik 2005).

Chojniczanka Chojnice- MKS Debrzno 17:1 (4:0, 8:0)
Gol dla MKS-u: Dominik Pikulik (63)
MKS: Olas, Mat. Szajgin- Bednarczyk, Birosz, Brzykcy, W. Górecki, Grabka, Kaczyński, Kieruj, Pikulik, Sobczak, Mich. Szajgin, Szlaga, Śledziński, W. Wrzeszcz

Grano 3x30 minut.