Licencja z delikatnym nadzorem 20.06.2020r.
Komisja ds. Licencji Klubowych Pomorskiego Związku Piłki Nożnej opublikowała w tym tygodniu komunikat ze swojego posiedzenia (zorganizowanego w trybie zdalnym) odnosząc się m.in. do wniosków złożonych przez uczestników rozgrywek słupskiej klasy okręgowej w sezonie 2020/2021. Poinformowano o decyzjach związanych z dokumentacją nadesłaną z klubów, opatrując je w niektórych przypadkach komentarzem. MKS Debrzno naturalnie otrzymał pozwolenie na udział w zmaganiach na tym szczeblu, jednak odmiennie niż w poprzednich latach, z małym obostrzeniem.

Nadzór personalny, bo tak w nomenklaturze związkowej nazywa się to, z czym mamy do czynienia, dotyczy w sytuacji czerwono-niebieskich kwestii braku wykazania we wniosku koordynatora służb klubowych z właściwymi uprawnieniami, odpowiedzialnego głównie za dbałość o wypełnianie powinności przy organizacji meczów ligowych w Debrznie. Spieszymy uspokoić kibiców MKS-u, a przy okazji uświadomić żądnych sensacji (jeśli ewentualnie takowi są), iż nasz klub zgłosił do Pomorskiego ZPN-u akces na szkolenie właśnie koordynatorów służb już w... maju 2019 roku, a zatem trzynaście miesięcy temu. Dodajmy, że uczestniczyć w nim miały nawet dwie, a nie jedna osoba tak, aby zabezpieczyć się na przyszłość przed możliwą przecież absencją na zawodach np. z powodów osobistych którejś z nich. Niestety, do tej pory instruktaż w Gdańsku nie odbył się i nadal spokojnie czekamy na konkretne wieści w tej sprawie.

Jak wspominaliśmy w okręgówce zagra za kilka tygodni 19 lub 20 drużyn. Niewiadomą pozostają losy Sparty Sycewice, która uczestniczy w barażach o awans do IV ligi i w pierwszym spotkaniu pokonała na wyjeździe Wietcisę Skarszewy 3:2. Dziś podejmuje Chojniczankę II Chojnice i jeśli wygra zapewni sobie promocję na wyższy szczebel rywalizacji. Na razie uzyskała licencję na grę w klasie okręgowej, podobnie zresztą jak Barton Barcino, Echo Biesowice, Zawisza Borzytuchom, Leśnik Cewice, Chrobry Charbrowo, GTS Czarna Dąbrówka, Czarni Czarne, Piast Człuchów, Start Miastko, Wybrzeże Objazda, Karol Pęplino, Jantaria Pobłocie i KS Włynkówko. Ekipy Kaszubii Studzienice i Myśliwca Tuchomie nie musiały składać papierów, ponieważ rok temu przyznano im "glejt" na dwie edycje, natomiast Lipniczanka Lipnica ma zgodę na udział w rozgrywkach czwartoligowych (z obowiązkiem uzupełnienia personaliów, tj. kierownika ds. bezpieczeństwa oraz spikera zawodów), z której jednak zrezygnowała. W takim przypadku licencja na okręgówkę jest formalnością, gdyż wymogi dla stopnia niżej są siłą rzeczy skromniejsze.

Pozostałe dwa zespoły otrzymały pozwolenie z nadzorem. Sokół Wyczechy z infrastrukturalnym związanym z koniecznością zainstalowania na stadionie indywidualnych miejsc siedzących w liczbie co najmniej 200, z kolei Bytovia Bytów z finansowym wynikającym z zawartej ugody dotyczącej przeterminowanych zobowiązań wobec związku. Króciutkiego przypomnienia wymaga też położenie Karola Pęplino. Jak wiadomo klub scedował prawa do drużyny na rzecz KS Gryf/SMS Słupsk i chyba pod takim szyldem zagrają piłkarze w lidze.