Po dziewięciu miesiącach wreszcie o ligowe punkty u siebie 07.08.2020r.
W niedzielę 9 sierpnia 2020 r. o godz.17.30 w spotkaniu drugiej kolejki klasy okręgowej seniorów MKS zagra na Stadionie Miejskim z ekipą KS Gryf Słupsk. Kibice czerwono-niebieskich bardzo długo czekali na mistrzowski mecz swojej drużyny na obiekcie przy ul. Sportowej, bowiem poprzedni debrznianie rozegrali... 10 listopada ubiegłego roku, a zatem 273 dni temu! Niedawne sparingi to nie to samo, walka o ligowe zdobycze wyzwala zupełnie inne wrażenia i emocje, więc nie dziwi, iż futbol "na serio" to większe zainteresowanie jego sympatyków.

Po bezbramkowym remisie w derbowej konfrontacji w Czarnem podopieczni Sławomira Słonki podejmą najmłodszą drużynę sezonu, złożoną głównie z piłkarzy... 17-letnich. Przypomnieć wypada, że team ze Słupska przejął miejsce w okręgówce od Karola Pęplino i dzięki temu ruchowi po raz pierwszy mamy sytuację, w której miasto reprezentują w rozgrywkach... dwa Gryfy. Ten grający pod szyldem Towarzystwa Sportowego występuje w IV lidze oraz klasie A (rezerwy), a zupełnie osobny podmiot, czyli Klub Sportowy, dotychczas szkolący wyłącznie juniorów, zaczął przed kilkoma dniami swoją debiutancką przygodę z dorosłym futbolem. Oprócz wspomnianej młodzieży w ekipie, która zawita do nas pojutrze możemy się spodziewać "rodzynka" z Karola, czyli doświadczonego bramkarza Marcina Petrusa, która to postać to w zasadzie jedyny pomost między starym, a nowym piłkarskim tworem.

Obydwa zespoły na pewno czują mały niedosyt po inauguracyjnej serii, gdyż zainkasowały tylko po punkciku (KS Gryf z KS Włynkówko 1:1), teraz będą dążyć do premierowego zwycięstwa w sezonie 2020/2021. Słonka może już liczyć na Wojciecha Marca, który wraca do kadry po pauzie za czerwoną kartkę, liczymy też na udział w meczu Martina Romanka i być może Krystiana Szostka. Kontuzje wciąż wykluczają aktywność sportową w przypadku Błażeja Boruckiego i Michała Pacholika.

Obejrzymy pierwsze w dziejach starcie MKS-u z KS Gryf w seniorskim wydaniu, ale należy oczywiście wspomnieć o wcześniejszych potyczkach z tym drugim Gryfem, grającym obecnie jako TS, a wówczas reprezentującym nazwę Gryf 95. W kampanii 2000/2001 graliśmy ze słupszczanami w okręgówce (0:4 w Debrznie, 1:5 na wyjeździe, honorowy gol Leszka Begera), podobnie było w edycji 2006/2007, kiedy to w Grodzie Dzika przegraliśmy 0:4, a w rewanżu 1:4 (bramka Pawła Władyczaka z rzutu karnego). Wizyta gryfitów przed czternastoma laty tak naprawdę została zapamiętana głównie z powodu kibicowskich burd, do których doszło w przerwie spotkania... Ponadto w sezonie 2010/2011 graliśmy na tym samym szczeblu z rezerwami Gryfa (już bez 95...), ulegając na własnym boisku 0:3, a w wiosennym rewanżu na ul. Zielonej w Słupsku 0:2.

Zobaczymy jak będzie teraz, a ciekawostkę niech stanowi fakt, iż zagramy 9 sierpnia, czyli dokładnie w 28. rocznicę pierwszego oficjalnego meczu seniorów po powstaniu MKS-u, zremisowanego jak być może pamiętają najstarsi kibice naszego klubu, przy ul. Sportowej ze Spartą Złotów 4:4.