Birosz, Drygalski, Grabka i Piotrowski w ekipie z Grodu Dzika 08.08.2020r.
W mijającym powoli tygodniu, a więc tuż przed rozpoczęciem sezonu w lidze wojewódzkiej juniorów C1, drużyna czerwono-niebieskich została wzmocniona czterema zawodnikami. Dla Huberta Birosza, Adriana Grabki i Jakuba Piotrowskiego będzie to przedłużenie pobytu w debrzeńskim klubie, natomiast przed Franciszkiem Drygalskim debiut w zespole trenowanym przez Pawła Władyczaka.

W przypadku Birosza i Piotrowskiego mowa jest o ponownym rocznym wypożyczeniu (jego ważność wygasa 30 czerwca 2021 r.) z Czarnych Czarne. Pierwszy z wymienionych w kampanii 2019/2020 rozegrał dla MKS-u w rozgrywkach najwyższego wojewódzkiego szczebla juniorów C2 15 spotkań (czyli wszystkie możliwe do chwili przerwania zmagań), zdobywając dwie bramki, z kolei Piotrowski zaliczył 14 gier, strzelając 14 goli, będąc tym samym snajperem numer 2 w drużynie, po Dominiku Pikuliku.

Grabka miał okazję wystąpić jedynie w marcowej wyjazdowej potyczce z Jaguarem Gdańsk (5:1), bo potem pandemia koronowirusa storpedowała ligę. Wypożyczony z Piasta Człuchów na rundę wiosenną piłkarz obecnie został pozyskany do teamu znad Debrzynki ze statusem wolnego zawodnika. Dokładnie tak samo stało się z Drygalskim, wychowankiem Akademii Piłkarskiej Człuchów, od jesieni 2018 roku reprezentującym Piasta. Na identycznych zasadach znalazł się w gronie emkaesiaków i będzie miał okazję sprawdzić się w silnym gronie rywali z całego Pomorza.

Życzymy powodzenia i jak najlepszych rezultatów wraz z drużyną Władyczaka wszystkim czterem młodym futbolistom, którzy dołączyli do naszego klubu!