Kupując książkę możesz pomóc Jurkowi! 10.09.2020r.
W trakcie niedawnego Pikniku Rodzinnego Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno można było zaopatrzyć się w ciekawą publikację książkową, której autorem jest Arkadiusz Lewenko. Jego "Odruch plemienny i ponad 100 innych felietonów w samo okienko" to wydany w zwartej formie, liczący 354 strony zbiór tekstów o tematyce sportowej zamieszczanych od jesieni 2012 roku sukcesywnie po dziś dzień na stronie internetowej www.mksdebrzno.pl.

Ci z Was, którzy regularnie czytali felietony wiedzą, że ich treść to nie tylko wątki związane z naszym klubem, ale również z futbolem o wymiarze krajowym, europejskim, światowym. Poza tym można w nich znaleźć odniesienia do innych dyscyplin sportu (jak choćby kolarstwo) oraz zaznajomić się z recenzjami wielu książek traktujących o tej dziedzinie życia. Prawdziwymi perełkami są natomiast liczne odwiedziny Baru "Samobuj" (pisownia oryginalna!), gdzie dyskusjom z sympatycznym Panem Ziutkiem nie ma końca...

Pomysł wydania tej pozycji zrodził się w okresie "hibernacji koronawirusowej" i został wcielony w życie, a cel jest szczytny. Debrzeńska akcja charytatywna, której finał w tym roku przypadł na weekend 29 lutego/1 marca to jak wszyscy pamiętamy m.in. zbiórka środków na leczenie walczącego z trudnym przeciwnikiem naszego byłego zawodnika i pracownika (wiele lat pomagał przy utrzymaniu Stadionu Miejskiego i organizacji imprez) Jurka Wójcika. Książka Arka Lewenko to dołożenie kolejnej cegiełki do wsparcia wcześniej udzielonego naszemu koledze.

Zachęcamy do pomocy, za jedyne 20 złotych możecie symbolicznie przyczynić się do poprawy stanu zdrowia jednego z nas. Wydawnictwo jest do nabycia w biurze klubu codziennie od poniedziałku do piątku w godz.9.00-19.00, jak również na meczach ligowych seniorów czerwono-niebieskich. Szczegółowych informacji udzielamy pod numerem telefonu 609 266 529.