Inauguracja przełożona, trudności tenisistów stołowych16.09.2020r.
Na 19 września Pomorski Wojewódzki Związek Tenisa Stołowego zaplanował premierową kolejkę rozgrywek IV ligi, ale zawodnicy MKS-u Debrzno z pewnością tego dnia nie rozegrają swojego meczu z Juniorem II Miastko. Powodem kłopotów czerwono-niebieskich jest zamknięcie hali sportowej w Debrznie, która poza zajęciami lekcyjnymi w Szkole Podstawowej jest niedostępna w dni powszednie w godzinach popołudniowych oraz w weekendy. Przyczyną wspólnej decyzji burmistrza i dyrekcji placówki są obostrzenia związane z koronawirusem.

W związku z tym debrznianie rozpoczną sezon 2020/2021 najprawdopodobniej tydzień później, tj. w sobotę 26 września o godz.12.00 spotkaniem z w/w rywalem, które odbędzie się w... Miastku, bo tam obiekt jest czynny. Tak uzgodnili przedstawiciele klubów, mamy nadzieję, iż związek tę propozycję przyjmie i zatwierdzi. Pytanie co dalej? Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle pingpongiści znad Debrzynki zagrają u siebie. W drugiej serii, 3 października, czeka nas z kolei zgodnie z harmonogramem wyjazdowa konfrontacja z Tęczą Łupawa. Dalsza część terminarza ma być znana wkrótce.

Ogółem do rywalizacji na tym szczeblu zgłosiło się 20 ekip, które podzielono na trzy grupy. W pierwszej, w której znalazł się MKS, poza miastczanami i drużyną z Łupawy napotkamy starych znajomych z ZSP Jedynki Bytów, C.S.T. Czarne oraz Granitu Koczała. Zatem w niewielkim stopniu zmienił się zestaw przeciwników emkaesiaków w porównaniu z kampanią 2019/2020. Pierwszy team Juniora Miastko awansował do III ligi, a w jego miejsce wskoczył drugi zespół tego klubu. W grupie B wystąpią ATS IV Małe Trójmiasto Reda, UKS Skoczek Sopot, GKTS III Gdańsk, SL Salos Rumia, UKS Wieża Połchowo, Hotel Kahlberg Krynica Morska i Fundacja Leszka Kucharskiego Szemud, natomiast w grupie C UKS II Pelplin, ASiST KS Beniaminek 03 Starogard Gdański, STS Borkowo, TTexperts.com II Skarszewy, LEO Trąbki Małe, Profesionnal 24 Skowarcz i Hotel Kahlberg "A" Krynica Morska.

Dodajmy, że drużynę MKS-u tworzą w tej edycji Daniel Hnatczak, Mirosław Kisełyczka, Adam Łukaszewski, Sebastian Michno, Daniel Orłowski, Andrzej Rosiński i Lech Wrzeszcz. Trzymajmy kciuki za debrznian!