Zmarł Tadeusz Nowicki07.10.2020r.
Dotarła do nas bardzo przykra wiadomość... 1 października 2020 r. zmarł przeżywszy 63 lata Tadeusz Nowicki, pamiętany przez starsze grono kibiców w Debrznie oraz oczywiście zawodników jako pierwszy w historii klubu trener drużyny seniorów. Kiedy bowiem wiosną 1992 roku postawiono w stan likwidacji Ludowy Klub Sportowy "Żagiel" i niemal natychmiast powołano do życia Miejski Klub Sportowy, to właśnie Panu Tadeuszowi, wówczas 35-latkowi, powierzono misję tworzenia zrębów odradzającego się zespołu.

Prowadził go w sezonach 1992/93 i 1993/94, w trudnych warunkach organizacyjnych. MKS został na starcie zmuszony do występów na piłkarskich nizinach, czyli w klasie B. Nowicki i jego podopieczni wprowadzili ekipę znad Debrzynki do klasy A, bezapelacyjnie triumfując w swojej grupie rozgrywkowej, a potem rozstrzygając na korzyść teamu z ul. Sportowej zacięte baraże o awans ze Spółdzielcą Nadziejewo (5:3 i 0:1). Niejako na dokładkę 25 kwietnia 1993 r. wygrywając mistrzowski mecz z Orłem Rychnowy 16:1 piłkarze z Grodu Dzika ustanowili rekord wszechczasów klubu, jeśli chodzi o rozmiary zwycięstwa, wyrównany dopiero niemal ćwierć wieku później przez drużynę szkoloną przez Pawła Władyczaka, która 19 lutego 2017 r. rozgromiła w sparingu w Wałczu Legion Strączno 15:0.

W drugim roku pracy Nowickiego MKS uplasował się na solidnym czwartym miejscu w klasie A, a wręcz rewelacyjnie prezentowali się czerwono-niebiescy w rozgrywkach Pucharu Polski, gdzie po wyeliminowaniu Myśliwca Tuchomie (5:2), Piasta Człuchów (3:1) oraz Stali Jezierzyce (1:1 karne 6:5) ulegli dopiero znacznie wyżej notowanemu w tamtych czasach Startowi Miastko 2:4.

Temat powrotu Nowickiego na ławkę pojawił się po sześciu latach, a mianowicie w lipcu 2000 roku, gdy półtoraroczną pierwszą przygodę trenerską z dorosłymi futbolistami kończył Mirosław Kisełyczka. Wtedy jednak nic z tego nie wyszło, Pan Tadeusz nie przyjął propozycji zarządu klubu.

W grudniu 2012 roku, na gali zorganizowanej z okazji 20-lecia MKS-u został uhonorowany okolicznościową statuetką, której nie dane mu było odebrać osobiście w trakcie uroczystości, została przekazana kilkanaście dni później, w Człuchowie, gdzie mieszkał od dłuższego czasu. W Debrznie widzieliśmy Pana Tadeusza jeszcze kilka tygodni temu, a teraz przychodzi nam pisać o Nim niestety w czasie przeszłym...

Pogrzeb Tadeusza Nowickiego odbędzie się 12 października na jednym z warszawskich cmentarzy, a minutą ciszy zawodnicy i kibice uczczą pamięć zmarłego przed spotkaniem klasy okręgowej seniorów MKS Debrzno-Sokół Wyczechy, które zaplanowano na Stadionie Miejskim w niedzielę 18 października o godz.15.00.