AKTUALNOŚCI
"Jeśli tam była ręka, to była to ręka Boga"28.12.2020r.
Niech żałują ci, których z różnych przyczyn zabrakło, a zabrakło niestety tym razem wielu... W IX edycji turnieju piłki nożnej amatorów "Debrzno 30+" wzięło udział tylko 17 zawodników i określając sprawę bardzo łagodnie frekwencja była przeciętna, żeby poprzestać na tym eufemizmie i nie napisać wprost, że mierna... Szkoda, ale generalnie mimo to wciąż nie zrażamy się, nie składamy broni, tylko robimy swoje dla tych, którzy mogą i chcą bawić się w futbol na luzie w tym specyficznym momencie, czyli na koniec każdego roku...

Naprędce, wobec oczywistych, niesprzyjających faktów należało zmodyfikować reguły, a więc zamiast tradycyjnych czterech ekip wylosowaliśmy piłkarzy do trzech, za to wydłużono czas trwania pojedynczego spotkania do 30 minut (2 x 15). W ceremonii losowania najpierw uczestniczyli bramkarze (Edward Marek, Robert Rutyna i Sławomir Słonka), potem pozostali futboliści. Jak na złość fortuna spłatała niezłego figla, gdyż nie dość, że w grę wchodziła mała stawka zawodników, to jeszcze w jednej drużynie znaleźli się Michał Pacholik, Paweł Wegner i Paweł Władyczak, co od razu uczyniło team Czerwonych zdecydowanym faworytem zmagań. Rzeczywistość potwierdziła przypuszczenia, ponieważ to właśnie ten zespół, w którym ponadto występowali Damian Litwiniuk, Rutyna i Mariusz Tworek wywalczył pierwszą lokatę.

To było jak wspomnieliśmy dziewiąte wydanie imprezy, po którym pozostało już tylko dwóch zawodników, którzy zaliczyli komplet gier od 2011 roku. Są to Adam Łukaszewski i Robert Rutyna! Tak trzymać Panowie... Z honorowej listy "niezastąpionych" wypadli niestety nieobecni w tym roku Robert Białek, Krzysztof Jaworski, Michał Pilarski, a także Sebastian Michno, który zajął się wyłącznie sprawami organizacyjnymi oraz obsługą tablicy świetlnej. Odnotujmy również debiuty. Pierwszy raz zagrali Żaneta Sieg (jednocześnie premiera przedstawicielki płci pięknej w całej historii zawodów i od razu gol!) i Bartłomiej Lica. Łącznie w dziejach turnieju "Debrzno 30+" przynajmniej raz zaznaczyło obecność aż 88 zwolenników "kopanej".

Na finiszu wręczyliśmy okolicznościowe suweniry. Do rąk kapitanów powędrowały puchary, a wszyscy zawodnicy otrzymali medale. Jak zapowiadaliśmy obydwie pamiątki, tak jak w poprzednich latach, zawierały hasło związane z piłką nożną. W tym roku odnosiło się ono bezpośrednio do legendy futbolu, jednego z najlepszych piłkarzy wszechczasów, Diego Armando Maradony, który zmarł w listopadzie 2020 roku. Maradona był bez wątpienia piłkarskim geniuszem i zarazem człowiekiem z ogromnymi problemami pozasportowymi. Chociaż rozegrał mnóstwo znakomitych spotkań w swojej błyskotliwej karierze, to został m.in. zapamiętany z wypowiedzi po starciu z Anglią na mistrzostwach świata w Meksyku w 1986 roku, gdy zdobył dwa gole, przy czym jednego bajecznego, po rajdzie od środka boiska i przedryblowaniu kilku rywali, natomiast wcześniej trafił do siatki, oszukując Petera Shiltona strzałem... ręką, czego nie zauważył arbiter. Wtedy padły słowa "Jeśli tam była ręka, to była to ręka Boga" i właśnie to powtórzyliśmy na naszych nagrodach, wraz zresztą z wizerunkiem Maradony z piłką...

Dziękujemy serdecznie za pomoc w realizacji imprezy Henrykowi Judyckiemu (opiekun hali) i Jarosławowi Perzanowskiemu (sędzia), a dyrekcji SP Debrzno za nieodpłatne udostępnienie obiektu.

Widzimy się w grudniu 2021 roku? Miejmy nadzieję, że TAK!

MKS zorganizował turniej "Debrzno 30+" w ramach zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu pn. "Sport dla każdego - MKS dla gminy Debrzno 2020" dofinansowanego przez Gminę Debrzno.

Wyniki i strzelcy bramek

Żółci- Biali 5:3 (Lica 2, Dudek, Jarkowski, Wirkus- K. Sieg, Pacholik gościnnie, Łopienski)

Czerwoni- Żółci 8:5 (Wegner 5, samobójcza, Pacholik, Władyczak- Lica 3, Dudek 2)

Biali- Czerwoni 3:7 (K. Sieg, Lica gościnnie, Ż. Sieg- Tworek 3, Wegner 2, Władyczak, Pacholik)

Tabela

1. Czerwoni 6 15-8
2. Żółci 3 10-11
3. Biali 0 6-12

Składy drużyn

Czerwoni: Damian Litwiniuk, Michał Pacholik, Robert Rutyna, Mariusz Tworek, Paweł Wegner, Paweł Władyczak

Żółci: Grzegorz Dudek, Damian Jarkowski, Rafał Kujawski, Bartłomiej Lica, Sławomir Słonka, Grzegorz Wirkus

Biali: Tomasz Łopienski, Adam Łukaszewski, Edward Marek, Kamil Sieg, Żaneta Sieg

::  Copyright © 2003-2022 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::