Dwa kolejne weekendy bez ligi...16.03.2021r.
...i naturalnie nie ma żadnej pewności, że to koniec. Oczywiście mowa o rozgrywkach seniorów na szczeblu IV ligi, klasy okręgowej oraz klas A i B. Takie restrykcje obowiązują obecnie na Pomorzu. Jednocześnie zmagania we wszystkich kategoriach wiekowych juniorów mają się toczyć standardowo. W związku z powyższym już obecnie można mieć duże wątpliwości co do tego, czy uda się dokończyć sezon 2020/2021. Pamiętajmy, że w okręgówce mamy 20-drużynową grupę, czyli potrzeba wiosną aż dziewiętnastu terminów, a przecież kalendarz i tak jest przeładowany. Trudno będzie zatem swobodnie umieszczać w nim zaległe kolejki.

MKS rozegrał spotkanie wyjazdowe z ekipą KS Gryf Słupsk w piątkowy wieczór 12 marca, więc na razie jesteśmy na bieżąco z meczami, ale wkrótce to się zmieni, ponieważ wiadomo, że najbliższe dwie serie zostały definitywnie odwołane. W naszym przypadku chodzi o potyczkę na własnym boisku z Bartonem Barcino (21 marca o godz.15.00) i wyjazd do Biesowic na mecz z Echem (27 marca o godz.16.00). Idźmy dalej... Czy przewidziane na Wielką Sobotę 3 kwietnia spotkanie w Debrznie ze Startem Miastko ma szansę odbyć się zgodnie z planem? Klasyk powiedziałby zapewne "przypuszczam, że wątpię!" i niestety to stwierdzenie najlepiej określa obecną sytuację z rywalizacją w piłce amatorskiej. Być może za wcześnie dywagować co zdecyduje związek, czy wobec przeciągającego się lockdownu w naszym województwie zakończy rozgrywki, czy jednak z uporem będzie chciał, aby drużyny odrabiały narastające zaległości w środku tygodnia... W realiach małych klubów z tego szczebla będzie to nastręczać wielu problemów kadrowych, ale dobrego wyjścia z tego nieciekawego położenia na tę chwilę nie ma. Wszyscy chcieliby funkcjonować bez przeszkód i grać ligowe mecze, jednak tak całkowicie normalnie to ostatni raz było jesienią 2019 roku... Pat trwa.

Podsumujmy: weekendy 20/21 marca i 27/28 marca na pewno bez gier o punkty, co daje 20 zaległych spotkań w słupskiej klasie okręgowej. W poprzedniej kolejce (nominalnie 13/14 marca) odbyły się cztery mecze (12 marca), pięć innych podokręg słupski przeniósł na środę 31 marca, a bój między Startem Miastko i Bytovią II Bytów pozostaje bez nowej daty, gdyż właśnie na 31 marca... wyznaczono mecz rezerw drugoligowca z Leśnikiem Cewice, przeniesiony z 3 kwietnia w związku z kolizją terminów z konfrontacją pierwszego zespołu Bytovii z Garbarnią Kraków. Kociokwik więc pokaźny, a to dopiero początek rundy...