Jakub Oleksiewicz powołany na zgrupowanie konsultacyjne reprezentacji Polski U-15 02.05.2021r.
Mieszkaniec Debrzna, w sezonie 2020/2021 z powodzeniem reprezentujący barwy UKS Lotos Gdańsk w Centralnej Lidze Juniorów, a w przeszłości zawodnik JFA Przechlewo, MKS-u Debrzno oraz Chojniczanki Chojnice (obecnie wypożyczony z tego klubu do Lotosu) Jakub Oleksiewicz otrzymał powołanie na zgrupowanie reprezentacji Polski rocznika 2006, za którą odpowiada trener Rafał Lasocki. Kuba pojedzie na czterodniowy obóz (10-13 maja) do Jarocina, w którym łącznie weźmie udział 28 młodych piłkarzy.

Jest to jedna z dwóch konsultacji, w drugiej zlokalizowanej w Pruszkowie (17-20 maja) pokaże się kolejnych 28 futbolistów. Dla wszystkich będzie to szansa zademonstrowania umiejętności i przebicia się na stałe do tworzonej kadry.

Serdeczne gratulacje dla Kuby, jego Rodziców i grona trenerów, którzy pracowali z nim przez siedem lat (zaczynał w 2014 roku) w Przechlewie, Debrznie (u nas prowadzili go Robert Oleksiewicz, Sławomir Słonka i Paweł Władyczak), Chojnicach i obecnie w Gdańsku. Trzymamy kciuki, aby "Olexy" systematycznie szedł w górę sportowej hierarchii i wpisał się na długi czas do notesów szkoleniowców narodowych drużyn juniorskich.

Przypomnijmy, iż 15-latek przez trzy i pół roku był zawodnikiem MKS-u, a dokładnie od jesieni 2015 do końca 2018 roku. W tym okresie, licząc jedynie rozgrywki ligowe zagrał wśród czerwono-niebieskich w czterech turniejach orlikowych oraz 48 spotkaniach o punkty, zdobywając aż 72 gole.