Licencja na dwa lata15.06.2021r.
Komisja ds. Licencji Klubowych Pomorskiego ZPN-u w minionych dniach opublikowała dwa komunikaty w związku z procesem ubiegania się przez kluby o pozwolenie na grę na określonych szczeblach rozgrywkowych na kolejny sezon. Nas najbardziej interesowała ta część, która dotyczyła słupskiej klasy okręgowej. Ogółem chodziło o dwadzieścia ekip, bo jak wiadomo tyle występuje w tej edycji na tym poziomie. Bez względu na to, czy dany zespół ostatecznie utrzyma się w lidze, albo wywalczy awans, czy dotknie go smutny los spadku, na razie w każdym przypadku zgodnie z regułami aplikowano o licencję na okręgówkę.

Otóż na posiedzeniu w dniu 31 maja przyznano "glejt" na udział w rywalizacji o punkty w klasie okręgowej seniorów GTS-owi Czarna Dąbrówka, Czarnym Czarne, Piastowi Człuchów, MKS-owi Debrzno, Startowi Miastko, Wybrzeżu Objazda, KS Gryfowi Słupsk, KS Włynkówko (wszyscy od razu na dwie kampanie: 2021/2022 oraz 2022/2023), a także Zawiszy Borzytuchom, Bytovii II Bytów i Myśliwcowi Tuchomie (ta trójka na edycję 2021/2022).

Z kolei 10 czerwca, po wezwaniu do uzupełnienia wcześniej składanych wniosków, związek przyznał licencję na udział w rozgrywkach naszej klasy okręgowej na sezon 2021/2022 Bartonowi Barcino, Echu Biesowice, Leśnikowi Cewice, Lipniczance Lipnica, Jantarii Pobłocie, Kaszubii Studzienice, Sparcie Sycewice (z nadzorem infrastrukturalnym) oraz Sokołowi Wyczechy (z karą pieniężną w wysokości 300 zł. za naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego).

Do wyjaśnienia sympatykom futbolu pozostaje kwestia Chrobrego Charbrowo, który nie ma już szans uniknięcia degradacji do klasy A, ale... posiada licencję na okręgówkę przyznaną rok temu na okres dwóch kampanii, czyli również 2021/2022.