Edycja 2020/2021 w pigułce (2) - juniorzy F107.07.2021r.
Drużyna rocznika 2012 (i młodsi) emkaesiaków przeszła w minionym sezonie bliźniaczo podobną drogę do tej, jaką przemierzyli rok młodsi koledzy. Wyglądało to tak: runda jesienna, w której zajęliśmy czwartą, ostatnią lokatę w rozgrywkach, po nowym podziale dużo lepsza wiosna i drugie miejsce w gronie pięciu, a w zasadzie czterech ekip, bo Zawisza Borzytuchom nie zaliczył żadnego turnieju i został usunięty z klasyfikacji. Ustąpiliśmy tylko Kaszubii Studzienice, wyprzedzając Bytovię Bytów i Garbarnię Kępice.

Trener Norbert Mucha wypróbował w mistrzowskich imprezach szesnastu zawodników, z czego pięciu grało jedynie w I części kampanii. Wiktoria Jarosz, Szymon Kaczyński, Szymon Ogierman i Franicszek Osięglewski wzięli udział w komplecie sześciu zawodów i stanowili trzon drużyny. Sporo grali również Jan Bielecki i Lena Wegner (po pięć występów), a w czterech turniejach uczestniczyli Filip Nylec, Martyna Nagibor i Zuzanna Żłobecka.

Dobrze radził sobie też Wiktor Wasyłyk, a więc piłkarz dwa lata młodszy od nominalnego rocznika w juniorach F1, który zdobył wiosną trzy bramki, zajmując drugą pozycję w wewnątrzklubowym rankingu snajperskim. Wyprzedził go Szymon Kaczyński z czterema golami. Wydaje się, że w rundzie rewanżowej ekipa debrzeńska zrobiła postęp i ta opinia nie wiąże się jedynie ze słabszymi rywalami, z którymi przyszło nam rywalizować w tym okresie, ale ogólnym obrazem funkcjonowania zespołu.

JFA Przechlewo, UKS Sparta Sycewice, Magic Niezabyszewo, Gryf II Słupsk i Kaszubia to triumfatorzy rozgrywek w tej kategorii w pięciu grupach, skupiających w podokręgu słupskim 21 drużyn.

Razem: 6 turniejów, 18 meczów, 6 zwycięstw, 3 remisy, 9 porażek, 21 punktów, bramki 15-16

Jesień: 3 turnieje, 9 spotkań, 1 wygrane, 1 remis, 7 przegranych, 4 punkty, gole 4-11

Wiosna: 3 turnieje, 9 spotkań, 5 wygranych, 2 remisy, 2 przegrane, 17 punktów, gole 11-5

Turnieje:
Wiktoria Jarosz 6, Szymon Kaczyński 6, Szymon Ogierman 6, Franciszek Osięglewski 6, Jan Bielecki 5, Lena Wegner 5, Martyna Nagibor 4, Filip Nylec 4, Zuzanna Żłobecka 4, Wiktor Wasyłyk 3, Nikodem Lisowski 2

Tylko jesienią:
Wojciech Laskowski 2, Wojciech Bednarek 1, Hubert Dunikowski 1, Maja Fąs 1, Marcelina Obarzanek 1

Nie grali:
Kacper Datta, Filip Dziubiński, Michał Frydrychowicz, Jakub Gondur, Błażej Krzemiński, Wojciech Kudrelik, Oliwier Kujawski, Jan Markiewicz, Daniel Szczepanik, Amelia Wasyłyk

Gole:
4- Szymon Kaczyński, 3- Wiktor Wasyłyk, 2- Franciszek Osięglewski, 1- Wiktoria Jarosz, Filip Nylec i Lena Wegner + trzy "bramki" wynikające z walkowerów