Zgłosiliśmy sześć zespołów dziecięcych i młodzieżowych09.07.2021r.
W tym roku do 30 czerwca należało potwierdzić gotowość startu w rozgrywkach ligowych na kolejny sezon. MKS Debrzno najpierw zgłosił 7 ekip juniorskich, jednak kilka dni temu musieliśmy zrewidować początkowe plany i anulować akces do ligi teamu C1, czyli rocznika 2007 (młodsi). Przyczyna to zbyt wąska kadra oraz... brak szkoleniowca mogącego poprowadzić tę ekipę. Ostatecznie wystartuje więc sześć drużyn w czerwono-niebieskich barwach wśród dzieci i młodzieży.

Mimo zajęcia dziesiątej pozycji w tabeli I ligi wojewódzkiej juniorów C1 i utrzymania się na tym szczeblu, po dwuletnim okresie występów na najwyższym poziomie na Pomorzu, byliśmy zmuszeni do rezygnacji z możliwości dalszego pobytu w tej klasie, co bezpośrednio wiązało się z odejściem kilku kluczowych zawodników do innych klubów i rozsądnym oszacowaniu perspektyw sportowych na następną edycję. Napiszemy o tych ubytkach w osobnym materiale, gdy dopięte zostaną formalności, natomiast ponad wszelką wątpliwość z dalszego trenowania drużyny rocznika 2006 (i młodsi) zrezygnował po pięciu sezonach pracy Paweł Władyczak. Ekipa została zgłoszona do okręgówki juniorów B1, a zatem będzie mogła być uzupełniona o piłkarzy z rocznika 2005. Ilu? Trudno na tę chwilę wyrokować, tak samo jak nie wiemy, kto poprowadzi tę drużynę...

W niższych kategoriach jest dużo łatwiej, tzn. juniorzy C2 (rocznik 2008 i młodsi) będą nadal szkoleni przez Dariusza Piekarskiego, juniorzy E1 i E2 (odpowiednio urodzeni w 2011 i 2012 roku) pozostaną pod opieką Norberta Muchy, a juniorzy F1 (rocznik 2013) i nowy team juniorów F2 (rocznik 2014) to domena Krzysztofa Dudzica.

Z kim w lidze zetkną się debrznianie? Nieco za wcześnie o tym wyrokować, wkrótce podamy pełną listę klubów zgłoszonych do kampanii 2021/2022 w każdej kategorii wiekowej i wtedy przeanalizujmy sytuację zespołów z Grodu Dzika.