Podium dla emkaesiaków w eliminacjach Procam Cup 202116.07.2021r.
W środę 14 lipca zawodnicy szkoleni przez Norberta Muchę (nominalnie rocznik 2010, chociaż brali udział głównie młodsi) pojechali do miejscowości Ryjewo koło Malborka, gdzie odbywała się pomorska część eliminacji V Ogólnopolskiego Turnieju dla Dzieci Procam Cup 2021, organizowanego przez firmę o tej samej nazwie (zajmuje się dystrybucją środków ochrony roślin) we współpracy z BASF Polska. To impreza przeznaczona dla drużyn z małych miejscowości i wsi, klubów i szkół. Jej finał przewidziano 29 sierpnia w Ustce.

Zawody w Ryjewie nosiły numer pięć w tej edycji, wcześniej grano na "Orlikach" w Karlinie (woj. zachodniopomorskie), Krobi (woj. wielkopolskie) Środzie Śląskiej (woj. dolnośląskie) i Ciechocinku (woj. kujawsko-pomorskie), a ponadto odbędą się turnieje w Łańcucie (woj. podkarpackie, 30 lipca) oraz Nowych Proboszczewicach (woj. mazowieckie, 1 sierpnia). Młodzi czerwono-niebiescy (tego dnia występujący na czarno, bo takie stroje z logotypem sponsora przydzielili im w prezencie organizatorzy) wypadli na miarę możliwości, wygrywając w stawce sześciu ekip trzykrotnie i ponosząc dwie wysokie porażki. Zespół Muchy wywalczył więc trzecią lokatę.

W pierwszym meczu wygraliśmy z SP Szembruczek 5:0, a w drugim pokonaliśmy Progres Lidzbark Warmiński 2:0. Później przyszły przegrane z UKS Bruskowo Wielkie (0:9) oraz z gospodarzami z UKS AP Champions Ryjewo (0:8), aby na koniec zawodów zwyciężyć Żelki Żelkowo 6:1. Do Ustki pojedzie team z Bruskowa Wielkiego i z pewnością będzie miał najbliżej z wszystkich uczestników finałów, gdyż obie miejscowości dzieli... 15 kilometrów.

Poza wszystkim udział w turnieju to też element urozmaicenia wakacji, więc chociażby z tego względu całość trzeba ocenić pozytywnie. Gościnnie (za wiedzą i zgodą trenera Macieja Przyszlaka) między słupkami zagrał w MKS-ie golkiper Piasta Człuchów Hubert Słomiński. Serdeczne dzięki dla Rafała Litwiniuka oraz Joanny i Piotra Kalla za pomoc w organizacji wyprawy do odległego o ponad 150 km Ryjewa!

Wyniki spotkań i strzelcy goli dla MKS-u:

UKS AP Champions- Progres 4:0
UKS Bruskowo Wielkie- Żelki 7:0
MKS- SP Szembruczek 5:0 (Kalla 3, Litwiniuk, Pałubicki)
UKS AP Champions- Żelki 5:0
UKS Bruskowo Wielkie- SP Szembruczek 13:0
MKS- Progres 2:0 (A. Czyżykowski, Bieszczad)
UKS AP Champions- SP Szembruczek 6:0
UKS Bruskowo Wielkie- MKS 9:0
Progres- Żelki 1:0
UKS AP Champions- MKS 8:0
UKS Bruskowo Wielkie- Progres 8:0