Męczarnie z outsiderem24.10.2021r.
Dodaliśmy do dorobku drużyny juniorów B1 kolejne trzy punkciki, ale debrznianie nie zachwycili w starciu z zajmującymi ostatnią lokatę Czarnymi Czarne. Ekipa Norberta Muchy zwyciężyła nie bez kłopotu 2:0, nie prezentując tym razem dobrej dyspozycji. Cieszą punkty, to oczywiste, lecz liczyliśmy na lepszą grę i co za tym idzie taką też skuteczność teamu z Grodu Dzika.

Kiedy w 4. minucie Adrian Grabka z bliska swobodnie dobił do siatki strzał Jakuba Kaczyńskiego, wyprowadzając MKS na prowadzenie wydawało się, że może to być łatwy mecz dla naszego zespołu. Zapowiadało się na wysoką wiktorię, ale... nic z tego. Co tu kryć, z murawy troszkę wiało nudą, brakowało tempa gry, większego zaangażowania, jakbyśmy oczekiwali, że futbolówka sama będzie wpadać do celu.

Dopiero w 36 min. odnotowaliśmy interesujące wydarzenie pod "świątynią" przyjezdnych, gdy po akcji Norberta Wieszewskiego i Kaczyńskiego Grabka ponownie umieścił "gałę" w bramce, ale arbiter odgwizdał spalonego. W I połowie obejrzeliśmy ponadto uderzenie w poprzeczkę z dalszej odległości w wykonaniu "Wieszaka" w 41 min. i zespoły udały się na przerwę.

Po niej dalsza część bardzo przeciętnej postawy gospodarzy, z kolei rywale nie bardzo mogli nam się dobrać do skóry. Jedynie w 53 min. nieco zadrżeliśmy po zamieszaniu na przedpolu bramki Jakuba Olasa, ale bez konsekwencji. Mecz rozstrzygnął Wojciech Zembrzycki w 74. minucie. Rezerwowy debrznian wykorzystał zagranie Wiktora Wrzeszcza i... mały kiks grającego tym razem w polu Mateusza Szajgina, posyłając płasko piłkę do siatki. Było 2:0 i tak zostało, choć jeszcze w 76 min. (Kaczyński w poprzeczkę), 77 min. (dobra okazja Wojciecha Bieleckiego) i 80 min. (Zembrzycki niecelnie) mogliśmy pokusić się o podwyższenie wyniku.

Ostatnie minuty przyszło ekipie Muchy grać w dziesiątkę, gdy bez kontaktu z rywalem kontuzji biodra doznał Szymon Owczarek i nie był w stanie kontynuować gry.

W środę 27 października o godz.17.00 na boisku w Brusach przy sztucznym oświetleniu zakończymy występy w rundzie jesiennej. Czy team z ul. Sportowej zrewanżuje się Tęczy za porażkę u siebie 3:5 sprzed miesiąca?

MKS Debrzno- Czarni Czarne 2:0 (1:0)
Bramki: Adrian Grabka (4), Wojciech Zembrzycki (74)
MKS: Olas- Sz. Górecki (77 Pliszka), Brzykcy, Bednarczyk (81 Grochowski), H. Lange- Kaczyński (77 Owczarek), H. Kaczmarczyk (81 Meller), Śledziński (60 W. Bielecki), Wieszewski (60 Zembrzycki)- Grabka (71 Mat. Szajgin), W. Wrzeszcz