29 grudnia jubileuszowy turniej "Debrzno 30+"16.12.2021r.
Dziesięć lat temu (pomysł narodził się jesienią 2011 roku), z inicjatywy Arkadiusza Lewenko, w kalendarzu sportowych imprez organizowanych przez Czerwono-Niebieskich pojawiła się atrakcyjna nowość. Idea od początku spotkała się z dużym zainteresowaniem odbiorców. Zarówno wtedy, jak i obecnie w zawodach pod nazwą "Debrzno 30+", rozgrywanych tradycyjnie między Świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem oglądamy byłych lub obecnych piłkarzy wcześniej istniejącego Żagla oraz teraźniejszego MKS-u oraz mieszkańców miasta i gminy Debrzno lub osoby wywodzące się z naszej "małej ojczyzny", ale obecnie przebywające poza nią.

Oczywiście, aby wystartować w tej imprezie nie wystarczy spełniać powyższe warunki, należy mieć ponadto skończone 30 lat (rocznik 1991 jako najmłodszy), ewentualnie sięgnąć po "dziką kartę" (przeznaczoną dla urodzonych w I kwartale 1992 roku...). Ważne zastrzeżenie: nie formujemy samodzielnie drużyn, przynależność "klubowa" zostanie przydzielona drogą losowania. Najpierw uczynią to bramkarze, a następnie reszta zawodników. W tym roku spotkamy się dziesiąty raz (jak ten czas szybko płynie...), a zatem będziemy mieli do czynienia z małym jubileuszem. Dodajmy, iż opóźnionym o dwanaście miesięcy, bo w 2019 roku turniej został odwołany z przyczyn organizacyjnych.

Gramy w środę 29 grudnia 2021 r. w hali Szkoły Podstawowej. Udział w przedsięwzięciu można potwierdzić wcześniej telefonicznie (609 266 529) lub w dniu zawodów, najpóźniej do godz.16.45. Pięć minut potem przeprowadzimy losowanie (gwarantujemy, że znacznie sprawniej niż ostatnio szacowna UEFA...), powstaną cztery drużyny i o 17.00 zabrzmi pierwszy gwizdek. Wpisowe wynosi symboliczne 10 złotych. Dla zespołów przygotowaliśmy puchary, dla każdego piłkarza pamiątkowy medal. Suweniry będą opatrzone jak zwykle futbolową sentencją, która na tę chwilę pozostaje tajemnicą. Oprócz tego zaistnieje akcent sylwestrowy...

Zapraszamy! Bądźcie z nami, spotkajmy się w gronie znajomych, spędzając odrobinę wolnego czasu w pozytywny sposób. Turniej jest ostatnim elementem realizowanego przez MKS projektu "Aktywni sportowo 2021", dofinansowanego przez Gminę Debrzno.