AKTUALNOŚCI
"Futbol to najpiękniejsza choroba i najzdrowsze uzależnienie"29.12.2021r.
Mały jubileusz za nami... Dziesiąta edycja rozgrywanego z inicjatywy Arkadiusza Lewenko rokrocznie między Świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem turnieju piłki nożnej amatorów "Debrzno 30+" przeszła do annałów. W gościnnych progach Szkoły Podstawowej (dziękujemy dyrekcji za nieodpłatne udostępnienie obiektu) biegało za futbolówką 23 miłośników tej dyscypliny sportu i z pewnością nie żałowali, bo możliwość spotkania się w tym okresie na sportowo zawsze jest cenna.

Potencjalnie dwudziesty czwarty futbolista, czyli Krzysztof Borkowski, zrezygnował z gry z powodu kontuzji. Raduje fakt, iż generalnie zażegnaliśmy ubiegłoroczny kryzys (najmniejsza w historii frekwencja) i tym razem drogą losowania udało się stworzyć cztery drużyny. Wprawdzie potrzebne były do tego dwie "Super Dzikie Karty" przydzielone w ostatniej chwili Patrykowi Klejdyszowi i Wojciechowi Marczakowi oraz nadzwyczajna aktywność dwóch bramkarzy Edwarda Marka (60 lat!) i Roberta Rutyny, lecz... nie narzekajmy. A propos golkiperów, a więc Edzia i "Rutyniarza", postanowiliśmy, że nie otrzymają przydziału do zespołu, ale będą bronić solidarnie w każdym z sześciu meczów. Wszystko przez absencję innych specjalistów w tej dziedzinie i stąd ich podwójne zaangażowanie. Szacunek!

Po dziesiątym wydaniu "Debrzno 30+" mamy wciąż dwóch uczestników, którzy zagrali we wszystkich turniejach. To wspomniany wyżej R. Rutyna oraz Adam Łukaszewski. Wielkie brawa! Jednocześnie odnotowaliśmy w tym roku kilka debiutów. Oprócz przywoływanych P. Klejdysza i Marczaka premierę zaliczyli Krzysztof Dudzic, Przemysław Marek, Daniel Orłowski, Sebastian Stalka i Przemysław Szczubiał. To oznacza, że od 2011 roku przynajmniej raz wystąpiło w zawodach świąteczno-noworocznych już 95 osób. Z zawodników biorących udział w tegorocznym turnieju tylko czterech (Łukaszewski, E. Marek, Orłowski i Roman Szerląg) NIGDY nie zagrało oficjalnego spotkania w teamie seniorów Czerwono-Niebieskich znad Debrzynki, przy czym dodajmy dla formalności, że Łukaszewski i Orłowski jak wiadomo reprezentują MKS, ale w IV lidze tenisa stołowego.

Pierwsze trzy potyczki były dość wyrównane, w pozostałych trzech górowali lepsi personalnie Czerwoni i Niebiescy, co oznaczało w dwóch przypadkach rezultaty dwucyfrowe, a w tym ostatnim sześciobramkową wiktorię drużyny. Grano 2 razy po 10 minut i co tu dużo ukrywać, były momenty, że niektórym, mimo ogromnej ambicji, brakowało nieco sił. Nieważne, mimo dysproporcji w przygotowaniu fizycznym zabawa była i tak przednia, a o to przecież zawsze chodzi przede wszystkim w tego typu imprezach.

Triumfowali tak jak w 2020 roku Czerwoni i samo spojrzenie na skład, jaki "przydzieliła" im Fortuna w trakcie losowania, takie rozstrzygnięcie nie budziło niczyjego zaskoczenia. Podczas krótkiej uroczystości podsumowania zawodów drużyny otrzymały pamiątkowe puchary (jednakowe bez względu na miejsce!) i okolicznościowe medale, a całość dodatkowo oznaczyliśmy hasłem nie bez przyczyny odnoszącym się do tzw. ogólnej sytuacji, a więc "Futbol to najpiękniejsza choroba i najzdrowsze uzależnienie". Tak, piłka nożna, albo szerzej sport w ogóle, potrafią być antidotum na skomplikowaną czasami codzienność!

Suweniry wręczył zawodnikom burmistrz Wojciech Kallas, bonusowe szampany z kolei prezes MKS-u Sebastian Michno. Serdeczne ukłony dla osób pomagających przy organizacji turnieju, a zatem Mieczysława Kamińskiego (opiekun hali) oraz Bartłomieja Licy (wsparcie techniczne). Przedsięwzięcie odbyło się w ramach realizacji przez nasz klub zadania publicznego pod nazwą "Aktywni sportowo 2021", dofinansowanego przez Gminę Debrzno.

...a dogrywkę przeprowadzono w "Kurcze Pieczone"... Do zobaczenia w przyszłym roku!

Wyniki i strzelcy bramek

Czerwono-Niebiescy- Biali 3:1 (2:0)
Lica 2, P. Klejdysz- Szczubiał

Czerwoni- Niebiescy 5:2 (1:1)
Orłowski 2, Łopienski, Wójtowicz, samobójcza- Stalka, Prz. Marek

Czerwono-Niebiescy- Niebiescy 3:3 (2:2)
P. Klejdysz 2, Jaworski- Stalka 2, Prz. Marek

Czerwoni- Biali 10:2 (5:0)
Pacholik 3, Orłowski 3, Wójtowicz 2, samobójcze 2- Szczubiał, Szerląg

Czerwoni- Czerwono-Niebiescy 10:3 (4:2)
Pacholik 6, Władyczak 2, Orłowski, Wójtowicz- Lica 2, Marczak

Niebiescy- Biali 8:2 (3:1)
Prz. Marek 2, Stalka 2, K. Dudzic 2, Dudek, Litwiniuk- Szczubiał, Łukaszewski

Tabela

1. Czerwoni 9 25-7
2. Niebiescy 4 13-10
3. Czerwono-Niebiescy 4 9-14
4. Biali 0 5-21

Składy drużyn

Czerwoni: Edward Marek, Robert Rutyna, Tomasz Łopienski, Daniel Orłowski, Michał Pacholik, Paweł Władyczak, Radosław Wójtowicz

Niebiescy: Edward Marek, Robert Rutyna, Grzegorz Dudek, Krzysztof Dudzic, Damian Litwiniuk, Przemysław Marek, Sebastian Stalka

Czerwono-Niebiescy: Edward Marek, Robert Rutyna, Sebastian Grabka, Bartłomiej Grochowina, Krzysztof Jaworski, Patryk Klejdysz, Bartłomiej Lica, Wojciech Marczak

Biali: Edward Marek, Robert Rutyna, Karol Gromowski, Mirosław Kisełyczka, Adam Łukaszewski, Przemysław Szczubiał, Roman Szerląg

::  Copyright © 2003-2023 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::